Ana sayfa Makale Gelecekte Adından Sıkça Söz Ettirecek Uygulamalar

Gelecekte Adından Sıkça Söz Ettirecek Uygulamalar

Yüksek potansiyeli ile dikkat çeken ve yakında adını bolca duyacağınız uygulamalar…

0

Android ve iOS uygulamaları hayatımızda çok büyük bir yer kaplıyor. Boş vakitlerimizin çoğunu bu uygulamalarda geçiriyoruz. Şimdi gelin, yüksek potansiyelli ve ileride adını bol bol anacağımız uygulamaları inceleyelim…

 8-Bit Photo Lab (Android)

 

Mobil uygulamaların potansiyeini ölçmek günümüzde hiç olmadığı kadar zor. Her saniye yeni bir rekabet kanalınun, yani x uygulamasının rakiplerinin uygulama mağazalarına dahi edilmesi bu durumun temel nedeni. Öte yandan adından bolca söz ettirmeye aday uygulamalar da yok değil. Bunlardan biri kesinlikle 8Bit Photo Lab.

8Bit Photo Lab, sizi daha basit zamanlara götüren bir fotoğraf filtresi uygulaması. Oyunların gerçekçi fotoğrafa yakın grafiklere sahip olmadığı ve Android’in Andy Rubin’in gözünde henüz bir parıltı olduğu zamanlardı.

Sadece bir fotoğraf çekin veya daha önce çektiğiniz bir fotoğrafı içe aktarın. Sonrasında  Game Boy veya Commodore 64 gibi 50’nin üzerinde seçenek arasından bir renk paleti seçin. Fotoğrafınız anında o dönemde görmüş olabileceğiniz bir şey halini alacak.

Ancak bu sadece başlangıç, uygulama ile gürültü ve damalı desenleri gibi efektler ekleyebilir, çözünürlük ve en boy oranını değiştirebilir, kontrastı, doygunluğu ve parlaklığı düzeltebilir ve fare imleci gibi 8 bit çıkartmalar veya küçük karakterler ekleyebilirsiniz. 80’li yılların sonlarında bir oyundan çıkmış gibi.

FreeMind Meditations (Android)

FreeMind Meditations, Google Play’deki birçok meditasyon uygulamasından biri, ancak müzik kullanımıyla dikkat çekmeyi amaçlıyor ve her geçen gün daha fazla büyüyor.

Meditasyonlar, film bestecileri ve profesyonel müzisyenler tarafından yaratılan ısmarlama ‘MetaMusic’i ve meditasyon yaparken dinlemekten zevk almanın ötesinde, bu müzik, belirli zihinsel durumları uyandıran ve meditasyonlara daha derinden ve kolayca bağlanmanıza yardımcı olan tetikleyici sesler içeriyor.

Bunun ne kadar iyi çalıştığını kesin olarak söyleyemeyiz, ancak eğer meditasyona girmekte zorluk çekiyorsanız, FreeMind çözüm olabilir.

Infinite Painter (Android)

Dijital sanatçılar için uygulama sıkıntısı yok, ancak Infinite Painter düzinelerce fırça önayarı ve kendi yaratma yeteneğinizin yanı sıra katmanlar, harmanlama, düzenleme araçları ve ayrıca resimlerinizi JPEG, PNG, PSD veya ZIP olarak dışa aktarma seçeneği ile şu an en iyi özelliklere sahip uygulamalardan birisi durumunda.

 SleepBot (iOS)

SleepBot’un yaptığı şeyi yapan birkaç uygulama var, ancak bunu gerçekten de yapan ücretsiz uygulamalar yok.

SleepBot bir uyku izleme uygulaması. Bu gerçekten ne kadar iyi uyuduğunuz hakkında sorular sormaya başlayana kadar muhtemelen çok heyecan verici gelmiyor. Bu uygulama, daha doğal olarak uyanmanıza, geceleri ne kadar döndüğünüzü izlemenize, bazı ortam seslerinin keyfini çıkarmanıza ve daha pek çok şeye izin vermekle beraber bu soruların bazılarına cevap vermenize yardımcı oluyor.

Dürüst olmak gerekirse, uyumanıza ne kadar yardımcı olduğunu anladığınızda SleepBot’u kullanmayı bırakmak oldukça zor.

Hear (iOS)

Hear, en tuhaf ve harika ses uygulamalarından birisi.

Hear, zaten hali hazırda çevrenizde olan sesleri değiştirmek için tasarlanmıştır. Uygulamanın temel işlevi, ortamınızdaki sert sesleri ortadan kaldırmak ve daha sakin seslerle değiştirmektir. Ayrıca sesli ortamlarda konsantre olabilmek için harika bir seçenek.

Ancak, ne tür garip ses kombinasyonları bulabileceğinizi görmek için ayarları kurcalamaya başladığınızda, Hear gerçekten muhteşem bir buluş haline geliyor.

Gorogoa (iOS)

 

Gorogoa bu listedeki tek oyun uygulaması, ancak listemiz sadece oyun uygulamalarından oluşsaydı bile, Gorogoa’ya benzer bir şey olamazdı.

En basit haliyle, Gorogoa bir bulmaca oyunudur. Karmaşık bulmacaları çözmek için elle boyanmış dünyalarda güzelce gezinmenizi gerektirir. Oyunu incelediğinizde, Gorogoa’nın oyunun cömert dünyalarında ve soyut bulmacalarda zekice gizlenmiş mükemmel bir hikaye hazırladığını göreceksiniz.

Muhtemelen daha önce Gorogoa’ya benzer bir şey oynamadınız, ancak bunun genellikle ne tür oyunlar oynarsanız oynayın, kaçırılmayacak bir deneyim olduğunu söyleyebiliriz.

CamScanner (iOS)

PDF’ler iş ve yaşamın tüm alanlarında kullanılıyor, ancak oluşturulması ve yönetimi inanılmaz derecede zahmetli olabilir. CamScanner, hemen hemen her şeyi PDF’ye dönüştürmenize olanak tanır. Tek yapmanız gereken uygulamayı yüklemek, bir resim çekmek ve o resmi bir PDF’ye dönüştürmek. Yeni PDF dosyanızı imzalayıp diğer efektlerle düzenleyebilirsiniz bile.

Fabulous

Her ne kadar pek çok egzersiz ve kişisel zindelik uygulaması olsa da, çok az sayıda uygulama bütünsel beden ve zihin gelişimi üzerinde duruluyor. Müthiş hissetmenize yardımcı olmak için zihni ve vücudu geliştirmeyi amaçlayan bir uygulama olan Fabulous’u kullanabilirsiniz.

Fabulous, kilo vermeye çalışmak, daha iyi uyumak veya konsantrasyonunuzu artırmak gibi basit hedeflerle başlar; uygulama basit egzersizler, planlanmış bildirimler, aktiviteler, beden ve zihin için sağlıklı alışkanlıklar geliştirmek için tasarlanmış diğer koçluk araçları ile yardımcı olur.

Mobil uygulama mağazalarındaki oyun ve uygulama sayıları.

 

Biliyor muydunuz?

App Store’daki ücretli uygulamaların ortalama fiyatı 2018 yılı sonu itibarıyla 4.37 dolardır.

App Store’daki en popüler kategoriler

  • Oyun (%24)
  • İş (%10)
  • Eğitim
  • Lifestyle
  • Eğlence

Bu yazı, Appusers dergisinin, Mayıs ayı sayısından alınmıştır.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here