Ana sayfa Haber Fujifilm’in macOS web kamerası aracı bizlerle!

Fujifilm’in macOS web kamerası aracı bizlerle!

0

Fujifilm, X serisi aynasız kameraları Macbook’larımız için web kamerası olarak kullanmamızı sağlayan yazılımını yayınladı. 

Fujifilm X Webcam aracı ilk olarak Windows bilgisayarlar için Mayıs ayında piyasaya sürüldü; Fujifilm daha sonra bir Mac versiyonunun Temmuz ortasında takip edeceğini söylemişti. Ve öyle de oldu. 

Fujifilm X Webcam uygulaması, X-T200, X-A7, X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T2, X-T3 ve X-T4 X serisi APS-C aynasız modellerle uyumlu çalışıyor. Ayrıca tabi ki üç GFX orta formatlı kamerayla da problemsiz çalışıyor.

Mac kullanıcıları için bir not, uygulamanın sadece Zoom, Teams, Skype ve Meet ile Chrome ve Edge ile çalıştığı belirtiliyor. Safari ile problem yaşayabilirsiniz. Bu da ilginç bir detay. 

Keşke uygulamalar olmadan kameralarımızı hemen bağlayıp webcam olarak kullanabilsek. Artık bilgisayarların hepsi kameralarla geliyor. Ancak özellikle kaliteli canlı yayın içerikleri üretmek isteyenler için dahili kameralar yetersiz kalıyor. Bu sebeple de Fujifilm’in duyurduğu bu uygulama yardımımıza koşabiliyor. 

Yazılım şu anda Fujifilm’in web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here