Ana sayfa Haber Fransa Koronavirüs Vaka Sayısında Rekor Kırıyor

Fransa Koronavirüs Vaka Sayısında Rekor Kırıyor

0
Türkiye'de Koronavirüs bağışıklığı

Avrupa ülkeleri arasında önemli bir yere sahip olan Fransa, koronavirüs vaka sayısında rekor kırmak üzere. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Avrupa’da büyük bir ekonomiye sahip olan Fransa, 2020 yılında koronavirüs ile uğraşıyor. Her ne kadar bu salgın tüm ülkeler için yıkıcı olsa bile yine de Fransa, ayrı bir zorlukla karşı karşıya. Ülkede günlük vaka sayısı 45 bin 422’ye ulaştı. Bugüne kadar Avrupa’da kaydedilmiş en yüksek vaka sayılarından birisi.

Fransa koronavirüs vaka sayıları neden tırmanışa geçti?

Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte koronavirüs vaka sayısında gözle görülür bir artış yaşandı Fransa şu anda 1138507 vaka sayısı ile Avrupa’nın rekorların dan birisini kırdı. Ülkede testlerin pozitif çıkma oranı yüzde 17 seviyelerinde.

Fransa koronavirüs vaka

kış aylarının gelmesi ile birlikte, herkes koronavirüs vaka sayısında önemli bir artış yaşanacağını zaten biliyordu. ABD uzun bir süredir 30.000 vakanın altına inmedi. Şimdilerde ABD, 84000 civarında günlük vaka sayısına sahip. Fransa ise uzun bir aradan sonra 52000 rakamlarını gördü.

Vaka sayısı dünya genelinde artış gösterirken, özellikle de Avrupa bu konuda çok daha fazla hasta sayısına sahip. Sizce Dünya genelinde ne tür önlemler alınabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here