Teknolojinin gelişmesi sosyal hayatımızda da önemli değişikliklere neden oluyor. Eski alışkanlıklarımızı ve yaşam biçimimizi yeni koşullara uyumlu hale getiriyoruz. Evet, yeni teknolojiler belki hayatımızı daha kolay hale getiriyor ama bazı “eski”ler hala özleniyor.
Bir insanın belki de en değerli hazinesi anıları, yaşanmışlıkları… Hayatımızın dönüm noktalarını nasıl unutabiliriz ki? Okula gidişimiz, arkadaşlarımız, işe başladığımız ilk gün, hayat arkadaşımızla tanışmamız, yuva kurmamız, çocuklarımızın dünyaya gelişi, onların okula gitmesi… Hayat koca bir döngü ve nesilden nesile aktarılarak devam ediyor. Anne, babamız bizi yetiştiriyor, biz çocuklarımızı ve onlar da kendi çocuklarını… Ve ortalama 70 yıllık insan ömrüne nice anılar sığdırıyoruz. Bizi biz yapan, aklımıza geldikçe yüzümüzü güldüren, hayallere daldıran anıları…
![fotoğraf Baskısı](https://technotoday.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/Mediamarkt_foto_baski.-1024x850.jpg)
Ancak eskiler, “hafıza-i beşer nisyan ile maluldür” demişler. Yani, insan hafızası “unutkan”dır. Ne yazık ki, bazı anılarımız geçmişin sisleri arasında kalıyor, hatırlamakta güçlük çekiyoruz. Aslında bunun yaklaşık 200 yıllık bir ilacı var. Ona da fotoğraf diyoruz… Ailemizle, arkadaşlarımızla, okulda öğretmenimizle, askerlikte, iş yerinde çekilen birçok fotoğraf…
Günümüz “dijital” dünyasında artık bu fotoğrafları akıllı cep telefonları ile çekiyoruz. Fotoğraf tutkusunu bir adım ileri götürenler ise kompakt, aynasız ya da DSLR kameraları tercih ediyorlar. Ancak, her gün bir sürü fotoğraf çekmemize rağmen bu fotoğraflar, ya telefonumuzun hafızasında, ya da kameramızın hafıza kartında kalıyor. Kimi zaman sosyal medya uygulamalarında paylaşıyoruz, ya da tabletimize, bilgisayarımıza yüklüyoruz.
Oysa fotoğraflar, bakmak ve hatırlamak için… Onları duvarımıza asmalı, masamıza, sehpamıza koymalıyız, albümlerde saklamalıyız. Bir zamanlar, misafirliklerde bu albümler açılır, anılar ortaya saçılırdı. Sonra fotoğraflara bakarak eski günleri yad ederdik. Çocuklarımızın ilk adımlarını attığı günler, katıldığımız akraba düğünleri, yaptığımız seyahatler, tatiller…
![](https://technotoday.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/Mediamarkt_fotobaski.jpg)
MediaMarkt FOTOSERVİS Hizmeti
Bugün tüm bunları yapmak yine teknolojinin sayesinde son derece kolay… MediaMarkt FOTOSERVİS hizmeti ile “Anılarınız kalıcı olsun” diyor ve dijital ortamdaki fotoğraflarınızı elle tutabileceğiniz anılara dönüştürüyor. Yapmanız gereken son derece basit. Önce hemen https://www.fotobaskiservisi.com/ web sitesine giriyorsunuz. Oradaki seçeneklerden size uygun olanı seçiyorsunuz. Örneğin 10 x10 cm kare baskı, ya da 13 x 18 cm klasik baskı gibi… Sonra basılmasını istediğiniz fotoğrafları siteye yüklüyorsunuz. Kaliteli fotoğraf kağıdına basılan fotoğraflarınız hazırlanıp adresinize gönderiliyor, siz de duvarlarınızı, sehpanızı, ofis masanızı bu fotoğraflarla süslüyorsunuz.
MediaMarkt FOTOSERVİS’te seçenekler bununla bitmiyor elbette… Bir Fujibox seçeneği var ki, sevdiğinize çok orijinal, çok romantik bir hediye olacağına eminiz. En güzel anı fotoğraflarınızdan yaptığınız bir seçki (20 adet 10 x 10 cm fotoğraf) özel olarak basılıyor, 5 adet mandal, rengarenk etiketler, özel bir fotoğraf defteri ve simli bir kalemle şık bir kutuya ekleniyor. Bu malzemeleri kullanarak, sevginizi ölümsüzleştiren bir anı defteri oluşturuyorsunuz.
![](https://technotoday.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/fotobaski.png)
Tabii, fotoğraflar artık sadece masalarda, ya da albümlerde yer almıyor. Hayatın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz mutfaklarda yer alan buzdolaplarının kapakları da fotoğrafların sıkça kullanıldığı alanlardan biri haline geldi artık. Hani o seyahatlerimizin anıları için gittiğimiz yerlerden “magnet” (mıknatıs) özellikli hatıra eşyaları topluyoruz ya… İşte onların yanına “magnet baskı” özellikli fotoğraflarımızı da MediaMarkt FOTOSERVİS bizim için hazırlıyor. Üstelik değişik boyutlarda…
Fotoğraflarında yıllar öncesinin nostaljik polaroid esintilerini görmek isteyenler için retro baskı seçenekleri de bulunuyor. Bir de birkaç fotoğrafınızı (en az iki, en fazla 7) bir araya getirerek tek bir baskıda kendi kolajınızı yaratabiliyorsunuz. Basılacak olan fotoğrafı web sitesindeki “ön izleme” özelliği ile önceden görebiliyor ve buna göre onay veriyorsunuz.
Haydi “anılarınız kalıcı olsun”’!
Yorum Yap