Ana sayfa Haber Fortnite Oynuyorsanız Dikkat: Hesabınız Çalınmış Olabilir!

Fortnite Oynuyorsanız Dikkat: Hesabınız Çalınmış Olabilir!

0

Fortnite ile ilgili yapılan bir açıklama, tüm oyuncuları korkutmaya yetti. Bir Fortnite güvenlik hatası, saldırganların kendisine gönderilen şüpheli bir bağlantıyı tıkladıktan sonra kullanıcı hesaplarına erişmesini sağlıyor. Check Point Research’teki araştırmacılar hatayı buldular ve Kasım ayında Epic Games’i bilgilendirdiler.

Epic Games, yaptığı açıklamada: “Güvenlik açıklarından haberdar olduk ve yakın bir zamanda bu konu ele alındı. Bunu dikkatimize sunduğumuz için Check Point’e teşekkür ederiz. Her zaman olduğu gibi oyuncuları; şifrelerini tekrar kullanmayarak ve güçlü şifreler kullanarak ve hesap bilgilerini başkalarıyla paylaşmayarak hesaplarını korumaya teşvik ediyoruz.” dedi.

Epic Games Hesapları Çalınırsa Ne Oluyor ?

Fortnite hesabınızın çalınması, tahmin ettiğinizden çok daha büyük problemlere neden olabiliyor.

Devralınmadan sonra, saldırganlar potansiyel olarak oyun içi para birimi V-Bucks’u satın almak ve hediye etmek için hesapları kullanabiliyor. Fortnite, aynı hesaba birden fazla oturum açmaya izin vermez. Korsan kurbanın hesabında ise, kurban oturum açamaz.

Zayıflık; Epic’in Single Sign-On uygulamasında, Facebook, Google+, PlayStationNetwork, Xbox Live ve Nintendo dahil birçok giriş sağlayıcısı için işe yarıyor. Mağdurların kullanıcı adlarını ve şifrelerini çalan hassas bir web sayfasını, yeniden yönlendirmek için yararlanabilecekleri bir yönlendirme URL’si bulunuyor.

Saldırganın çalışması için kullanıcının Fortnite hesabına kötü amaçlı bir bağlantı gönderilir. Kullanıcı tıkladığında, onları giriş bilgilerini kullanan bir sayfaya yönlendirir.

Eğer Fortnite hesabınız varsa, en kısa zamanda ilgili bilgilerinizi değiştirmenizi öneriyorum.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here