Ana sayfa Haber Fitbit, Google Asistan desteği ekliyor

Fitbit, Google Asistan desteği ekliyor

Fitbit, sağlık takibini iyileştirmeye ve ses yardımını iyileştirmeye odaklanarak Sense ve Versa 3 için Fitbit OS 5.1'i piyasaya sürüyor. En önemli yenilik, artık özel bir saat yüzü kullanmadan uyurken nabız oksimetresi ölçümleri alabilme yeteneğidir. Bununla birlikte şirket, şu an ile yılın sonu arasında platforma yedi yeni SpO2 saat yüzü de piyasaya sürecek.

0

ABD’de bugün başlayan yeni güncelleme sayesinde Fitbit Sense ve Fitbit Versa 3 akıllı saatlere Google Asistan desteği geliyor. Fitbit, Google Asistan özelliğinin yanı sıra, Fitbit OS 5.1 güncellemesiyle ayrıca yeni kan oksijen izleme özellikleri, Alexa’dan sesli yanıtlar için destek ve saatlerin arama ve mesajlaşma özelliklerinde iyileştirmeler ekledi.

FITBİT GOOGLE ASİSTAN İÇİN ŞİRKETLE ANLAŞMAK ÜZERE

Her iki akıllı saat de zaten Amazon’un Alexa’sını destekliyor. Ancak Google Assistant Fitbit’in eklenmesiyle iki sesli asistan arasında yerleşik bir seçenek sunan ilk akıllı saatler haline geldiklerini söylüyor. Şirket bu yılın başlarında akıllı saatleri duyurduğundan beri Google Asistan desteği kartların üzerinde. Arama devi şu anda Fitbit’i satın alma sürecinde olduğundan, bunların Google’ın sesli asistanını destekleyen son Fitbit cihazları olma ihtimali düşük. Hangi sesli asistanı kullandığınızı değiştirmek istiyorsanız, Fitbit bunu yardımcı uygulamadan yapabileceğinizi söylüyor.

iPhone 12 mi satın alıyorsunuz? İşte yeni telefonunuzu kurmanın 4 yolu

Ancak bu, Fitbit’in Alexa işlevini görmezden geldiği anlamına gelmez. Fitbit OS 5.1 ayrıca Alexa’nın, yanıtlarını ekranda görüntülemek yerine akıllı saatin hoparlörü aracılığıyla sorgularınıza sesli olarak yanıt verebilme yeteneği de ekler.

FITBIT SENSE VE VERSA 3 SAATLERİ GÜNCELLENİYOR

Saatlerin arama ve mesajlaşma işlevi de güncellemeyle iyileştiriliyor. Fitbit Versa 3 ve Sense artık dahili hoparlörlerini ve mikrofonlarını kullanarak yakınlarda bir telefon varken aramaları doğrudan yanıtlayabiliyor. Önceden saatler aramaları kabul etmek veya reddetmek için kullanılıyordu. Ancak kullanıcılar yine de telefona konuşmak zorundaydı. Fitbit ayrıca saatlerin artık Android’deki metin mesajlarına yanıt vermek için sesten metne komutları destekleyeceğini söylüyor.

Son olarak, saatlerin SpO2 kan oksijen takibi bazı iyileştirmeler alıyor. Fitbit artık kan oksijen verilerini görmek için özel bir saat kadranı kullanmanız gerekmediğini söylüyor. Ancak, bu bilgiyi bir saat yüzünden almak isteyen biriyseniz, şirket yıl sonuna kadar saatlere yeni SpO2 saat yüzleri geldiğini söylüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here