Ana sayfa Haber FIFA 21 oyuncularına sevindirici haber

FIFA 21 oyuncularına sevindirici haber

0

FIFA 21, oyuncuların satın almadan önce bazı ganimet kutlarının incelenmesine izin verecek. EA defalarca yağma kutularının kumar olmadığı konusunda ısrar etti. Ancak birçoğu kumar oynamayı küçüklere teşvik ettiğini ve ifşa ettiğini iddia ediyor. Bununla birlikte, biraz şaşırtıcı bir hareketle EA, yakın gelecekte FIFA 21’deki ganimet kutularını nasıl ele alacağı konusunda önemli bir değişiklik yaptı.

FIFA 21 ULTIMATE TEAM ÖN İZLEME PAKETİ

Yağma kutuları ile ilgili en büyük şikayet, oyuncuların rastgele bir içerik seçimi için para ödemesidir. Bugünden itibaren FIFA 21, EA’nın dediği Ultimate Team Ön izleme Paketlerini çıkaracak. Bu da oyuncuların paketi satın almadan önce temel olarak incelemesine izin verecek. Yani tam olarak ne elde edeceklerini bilecekler. Bu paketleri, Fut Jetonları veya FIFA Puanları ile alırsınız.


İlginizi Çekebilir: FIFA 21, 2020’de Avrupa’nın en çok satan oyunu oldu


Şu anda EA, FIFA 21’de bir FUTball Festivali kampanyası yürütüyor. Bu yeni “Ön izleme Paketleri”, süresi boyunca mevcut olan tek ganimet kutuları olacak. Normal ganimet kutularını, kampanya sona erdikten sonra geri dönecek olanlarla değişimi olmayacak.

KULLANIM DETAYLARI

Ön izleme paketlerinin içerdiği öğelerin kopya olup olmadığını bildirmediğine ve bir oyuncu içeriği kontrol ettikten sonra bir tane satın almamaya karar verirse, zamanlayıcı çalışana kadar aynı türden bir paketin ön izlemesi olmayacak. Zamanlayıcıyı atlamanın tek yolu, zamanlayıcıyı sıfırlayacak olan paketi satın almaktır. Nasıl çalıştığının tam bir dökümü EA’nın web sitesinde yer alıyor.

EA’nın bunu yapmaya karar vermesinin bir nedeni var. O da bu yıl çıkacak olan FIFA 22’den önce para kazanmak için yeni yollar denemesidir. Bunu zaten müşterilere doğrudan kozmetik ürünleri satarak yapmaya başladı.

EA bunu duyuruda kabul etmese de, bu muhtemelen kumar yasalarına ve FIFA oyunlarının kumar mekaniği içerdiğine dair artan argümana yanıt olur. Ne de olsa Hollanda hükümeti, ganimet kutularını kumar olarak değerlendirdi. EA’nın bunları oyundan kaldırmasını ya da para cezasıyla karşı karşıya kalmasını talep etti. EA’nın itiraz ettiği bir karar.

FIFA 21, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcuttur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here