Ana sayfa Haber FaceTime, web üzerinden Android ve Windows’a geliyor

FaceTime, web üzerinden Android ve Windows’a geliyor

Apple, WWDC Keynote etkinliğini doğrudan iOS 15'e gelen değişikliklere atlayarak başlattı. Facetime, Fotoğraflar, Haritalar ve Bildirimlerin işlenme şekline yeni özellikler geliyor. Bunlardan ön önemlisi de Facetime'a gelecek olan yenilikler... Gelin bu yeniliklere birlikte bakalım...

0

Android ve Windows kullanıcıları nihayet FaceTime aramalarına katılabilecekler. WWDC açılış konuşması sırasında Apple, kullanıcıların Android cihazlardan ve Windows PC’lerden arama yapabilmeleri için FaceTime’ın web’de kullanılabileceğini duyurdu. Görüntülü arama hizmeti daha önce yalnızca iOS ve Mac cihazlarda kullanılabiliyordu.

Apple, bu güncellemeyle FaceTime’ı biraz daha Zoom benzeri bir görüntülü arama hizmetine dönüştürüyor. FaceTime ayrıca, önceden insanlarla paylaşabilmeniz ve doğru zamanda katılabilmeniz için planlanmış bir aramanın bağlantısını almanıza da izin verecek.


İlginizi Çekebilir: Tüm Tanımların Ötesinde: M1 Çipli iPad Pro


FACETIME ANDROID VE WINDOWS’A iOS 15 ZAMANI GELECEK

Android ve Windows’a Facetime uygulamasının ne zaman geleceği henüz açıklanmadı. Görünüşe göre web özellikleri sonbaharda iOS 15 ile başlayacak.

Apple, iOS 15’te gelen bir dizi başka FaceTime güncellemesini de duyurdu. Yeni bir ızgara görünümü seçeneği, ses kalitesini iyileştirmek için bir ses yalıtımı özelliği gelecek. Ayrıca uzamsal ses desteği ve “portre modu” ile arka planınızı bulanıklaştırma seçeneği var.

Ayrıca SharePlay adında önemli bir yeni özellik var. SharePlay, bir grup insanın aynı şeyi aynı anda izlemesine veya dinlemesine izin verir. Bu özellik, şarkıları, videoları çekmenize veya ekranınızı paylaşmanıza olanak tanır. Disney Plus, Hulu, HBO Max ve Twitch dahil olmak üzere bazı önemli isimler bu özelliği desteklemek için gemide. Ayrıca Apple Music ve Apple TV Plus da destekliyor.

Sanal izleme partileri pandemi sırasında popüler hale geldi. SharePlay gerçekten buna dalıyor. Bu özellik, Apple’ın FaceTime’ı yalnızca akrabalarınızla uygun görüntülü aramalar yapmanın bir yolu değil. Ayrıca daha fazla bir Hangout alanı haline getirmeyi umduğunu gösteriyor.

FACETIME, ZOOM VE GOOGLE MEET İLE YARIŞACAK

Diğer FaceTime haberlerinde, iOS artık arka plandaki gürültüyü algılıyor. Ayrıca arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizi daha kolay duyabilmeniz için bunu bastırmaya çalışıyor. Bu isteğe bağlı bir özelliktir.

İş konferansları için FaceTime’ı kullanmak istemeniz durumunda, artık bir FaceTime bağlantısı oluşturabilirsiniz. Ayrıca bunu bir takvim davetine ekleyebilirsiniz. FaceTime ayrıca bir web tarayıcısında da çalışır; bu, Apple cihazı olmayan kişilerin FaceTime görüşmesine katılabileceği anlamına gelir. Tüm bu özellikler FaceTime’ı, Zoom ve Google Meet gibi diğer görüntülü arama hizmetleriyle daha rekabetçi hale getirir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here