Ana sayfa Haber Facebook’un “Geleceğe Dönüş” hamlesi: Facebook Campus

Facebook’un “Geleceğe Dönüş” hamlesi: Facebook Campus

1,79 milyarla dünyanın en büyük nüfusa sahip sosyal medya platformu olmasına karşın genç kullanıcılarını kaybeden Facebook, kuruluş fikrine dönerek sadece üniversite öğrencileri tarafından kullanılabilecek yeni bir sosyal ağ olan Facebook Campus'ü kullanıma alıyor.

0
Facebook Sosyal Medya

2004 yılında Amerika’daki üniversite öğrencileri arasında kullanılmak üzere oluşturulan Facebook, şu anda aktif 1,79 milyar kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal medya platformu konumunda. Buna karşın, Facebook‘un son dönemlerde genç kullanıcıları kaybetmeye başladığı belirtiliyordu. Şirket, içinde bulunulan bu soruna çözüm olarak ise özüne dönmeyi seçti: Facebook Campus.

Öğrenci odaklı geliştirilen bu yeni sosyal ağa yalnızca “.edu” uzantılı bir e-posta adresiyle bağlanılabilecek. Bu e-posta adresleriyle oluşturulan Facebook Campus hesaplarının akışları da standart Facebook kullanıcılarınınkinden farklı olacak. Böylece standart Facebook kullanıcılarının ulaşamadığı tamamen izole yeni bir sosyal platform yaratılacak.

Okullara dair içeriklerin de paylaşılacağı Facebook Campus ağı sayesinde öğrencilerin birbirleriyle daha rahat bir şekilde iletişim kurmaları hedefleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here