Ana sayfa Donanım Facebook ve Apple Savaşında Çalışanlar Apple’ı Destekliyor

Facebook ve Apple Savaşında Çalışanlar Apple’ı Destekliyor

0
Facebook veri gizliliği

Facebook ve Apple savaşında her geçen gün yeni tartışmalar açılıyor. Bu seferki tartışmanın ana kaynağı biraz farklı. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Dünyanın en büyük yazılım ve donanım şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Apple, kullanıcı kitlesini her geçen yıl daha fazla artırmayı başardı. Hem akıllı telefon alanında iPhone ürünleri ile hem de bilgisayarlarda MacBooklar ile zirveye oturmayı başardı. Şimdi ise kendi işletim sistemlerinde istediği kuralları koyuyor.

Apple bugüne kadar en fazla tartıştığı şirketlerden biri ile yine tartışmaya tutuştu. Şirketin kullanıcılara gerçek bilgi vermediği veya hedeflemeli reklam yaptığı tespit edilen kişilere yönelik yaptırımları vardı.

Facebook ve Apple savaşında yeni gelişmeler var

Dünyanın en büyük iki platformu olarak bilinen Apple ile Facebook uzun bir süredir tartışıyor. Bu tartışmanın ana kaynağı elbette gizlilik ile yakından ilgili. Facebook şirketi bildiğiniz üzere gizlilik konusunda pek hassas davranıyor.

Apple neredeyse tüm reklamını gizlilik üzerine yaptığı için bu konuya değer veriyor. İşte tam da böyle bir nedenden dolayı Facebook ile aralarında sürekli çatışma yaşandığı söylenebilir. Facebook şirketinin verileri kendi istekleri doğrultusunda toplayıp değerlendirebileceği düşünüyor.

Facebook ve Apple savaşında

Apple firması Facebook tarafından kullanıcı verilerinin alınmasında doğru bulmuyor. Bildiğiniz üzere Facebook uygulamasına girdiğinizde genelde sizinle çok alakalı ürünlerin yer aldığını görebilirsiniz Bu ürünler aslında sizin verileriniz ile oralara yerleştiriliyor.

Facebook çalışanları dahil olmak üzere neredeyse herkes şirketin ikiyüzlü davrandığını düşünüyor. Buna göre Facebook firmasının küçük işletmeleri kullanarak çıkar sağlamaya çalıştığı ifade ediliyor. Peki sizce Facebook gerçekten de güvenilir bir şirket mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here