Ana sayfa Haber Facebook, Skandallara Rağmen Tekrar Büyümeyi Başardı

Facebook, Skandallara Rağmen Tekrar Büyümeyi Başardı

0

Facebook’un geçtiğimiz yılı, arka arkaya gizlilik skandallarıyla doluydu ve görünüşte hiç durmadan kötü haberler almıştı. Ancak şirketin kazanç sayfasına bakarken bunu bilemezsiniz.

Facebook’un 4. çeyrek 2018 kazanç raporu çıktı ve sosyal medya devi hem gelir beklentilerini yendi hem de kullanıcı artışını sağladığı görüldü.

Facebook, Popüler Olduğunu Tekrar Kanıtladı

Aralık 2018’de her gün 1,52 milyardan fazla insan Facebook’a giriş yaptı ve bu yıl bu oran % 9 artış gösterdi.

Aylık aktif kullanıcılar da, 31 Aralık itibariyle 2,32 milyar ile yıllık % 9 artış gösterdi. Bu rakamların her ikisi de son çeyreğe göre % 1,8 oranında artarken, ABD ve Avrupa’da hafif bir kullanım düşüşü gören üç aylık bir süreçte de artış kaydedildi.

Facebook ayrıca yeni bir 2.7 milyar insanın ya her ay; Facebook, İnstagram, WhatsApp ya da Messenger kullandığını ve 2 milyar insanın günde dört kez bu dört hizmetten en az birini kullandığını açıkladı.

Bununla birlikte mali açıdan işler güzel ve güneşli görünüyor. Gelir, çeyrek için 16.91 milyar dolara ulaştı. Facebook analistlerin tahminlerini yendi ve kâr; tahminlerin de ötesinde hisse başına 2.38 dolar oldu. Şirket hissesi de açıklamayı takiben % 6′ nın üzerine çıktı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here