Ana sayfa Donanım Güncel Facebook Messenger’a Kaydolmak İçin Telefon Numarası Kullanamayacaksınız

Facebook Messenger’a Kaydolmak İçin Telefon Numarası Kullanamayacaksınız

0

Platforma daha fazla kişi getirmek amacıyla, Facebook artık Messenger’dan telefon numarası ile oturum açma desteğini kaldırdı. Yayınlanan bir rapora göre, şirket şimdi kullanıcıların Messenger’ı kullanabilmeleri için bir Facebook hesabı oluşturmalarını istiyor.

Facebook sözcüsü, “Messenger’da yeniyseniz, arkadaşlarınızla sohbet etmek ve bağlantıları kapatmak için bir Facebook hesabına ihtiyacınız olduğunu fark edeceksiniz. Messenger kullanan kişilerin büyük çoğunluğunun zaten Facebook aracılığıyla giriş yaptığını tespit ettik ve süreci basitleştirmek istedik.” dedi.

Facebook tüm platformları birleştirmek istiyor

Yukarıdaki açıklamadan da anlaşılacağı üzere, son değişiklik telefon numaralarını kullanarak Messenger’a zaten kaydolmuş olan kullanıcıları etkilemeyecektir. Değişiklik yalnızca daha önce Messenger’a kaydolmamış yeni kullanıcılar için geçerlidir.

Facebook hesabı olmayan birkaç Messenger kullanıcısı geçişin sorunsuz bir şekilde ilerlemediğini bildirdi. Bunun nedeni, hesaplarının kısıtlandığını belirten bir hata mesajı almalarıydı. Facebook’un Messenger’daki telefon numarası kayıtlarını kaldırma hareketi, şirketin tüm mesajlaşma platformlarını birleştirme planının bir parçası.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here