Ana sayfa Donanım Güncel Facebook kamerası arka planda açılıyor

Facebook kamerası arka planda açılıyor

0

Karıştığı skandallar nedeniyle sürekli olarak gözetim altında olan Facebook, son dönemlerde kamera problemi yaşıyor. Şirketin akıllı telefon kameralarını gizliden kullandığı iddia edildi.

Mark Zuckerberg özellikle de Cambridge Analytica sorunu nedeniyle uzun bir süredir çeşitli problemler yaşıyordu. ABD mahkemesi tarafından duruşmaya çağrılan Zuckerberg çok büyük ceza aldı. Üstelik sadece ABD değil aynı zamanda dünyanın birçok yerinde de ceza verildi.

Facebook kamerası izinsiz görüntü alıyor

Facebook platformu üzerinden herhangi bir hesap kullanıyorsanız, şirket dilediği gibi kameranızı kullanabiliyor. Üstelik bunu sizin izniniz olmadan da yapabiliyor.

Son dönemlerde uygulamaların kamera ve mikrofon gibi donanımlar için izin alması rastlanan bir durum. Diğer uygulamaların da kamera izni ile birlikte kullanıcıların donanımlarına erişim sağlaması kullanıcıların gizliliğini tehlikeye atıyor.

Facebook kısa bir süre içerisinde bu problemi çözeceğini söylemesine rağmen henüz birçok kişi beklemede. Peki sizce Facebook bu tür bir gizlilik zafiyetini tamamen sona erdirebilir mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here