Ana sayfa Blog Facebook Hesabı Kullanma Kılavuzu

Facebook Hesabı Kullanma Kılavuzu

0
facebok giriş

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan Facebook, bugün birçok güncelleme ile hem fotoğraf ve video paylaşma hem de iletişim ağı sayesinde oldukça popüler bir uygulama konumunda yer alıyor. Gelin, en başından konuyu ele alalım ve bir Facebook hesabının nasıl açılacağını, hesap açma kapatma ile ilgili tüm detayları mercek altına alalım…

Facebook Hesabı Açmak İçin…

Facebook hesabı açmak için öncelikle daha önce bu sebep için kullanılmamış bir mail adresiniz olmalı. Mail adresi yerine telefon numaranız ile de uygulamaya giriş yapabilirsiniz. https://www.facebook.com adresine girerek buradaki isim, mail, şifre vb. zorunlu bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Hesap Aç komutunu onaylamanız ile birlikte mail adresinize doğrulama için bir e-posta gelecek. Dilerseniz bunu telefonunuza gelecek bir doğrulama kodu ile de değiştirebilirsiniz.

facebook kaydol

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Facebook hesabınızdan sıkıldınız ya da zorunluluk dolayısı ile kapatmak durumunda kaldınız. Peki, Facebook hesabınızı nasıl kapatabilirsiniz? Tekrar Facebook hesabınızı açmak istediğinizde bu mümkün olur mu? Döndüğünüzde yöneticisi olduğunuz sayfa veya gruplar aynı şekilde kalmaya devam eder mi?

İlk olarak Facebook’a girip hesaba tanımladığınız uygulamaları silmelisiniz. Bu işlemi Ayarlar’a gidip burada bulunan Uygulama Ayarları başlığı altındaki her maddeyi ‘X’ ile silerek yapabilirsiniz. Tamamlandıktan sonra ekranın aşağısında bulunan linke tıklayarak ”Hesabımı Sil” komutunu onaylayabilirsiniz. Son adımda güvenlik kontrolünü geçeceksiniz. Artık 2 hafta sonra Facebook hesabınız kapatılmaya hazır!

İşlemi gerçekleştirdikten sonraki iki hafta boyunca hesabınıza tekrar giriş yaparsanız, Facebook hesap silme ve kapatma işlemini tekrar en başından yapmak zorunda kalırsınız. Eğer Facebook’ta yöneticisi sadece sizin olduğunuz sayfa veya gruplar varsa ve başka yönetici de bulunmuyorsa, hesabı kapattığınız taktirde bunlar da otomatik olarak kapanacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here