Ana sayfa Blog Facebook Canlı Yayın Özelliği Nedir?

Facebook Canlı Yayın Özelliği Nedir?

0
facebook canlı yayın özelliği

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook, hem mesajlaşma hem fotoğraf, video ve yazı paylaşma olanaklarını çok kolay bir şekilde kullanıcılarına sağlıyor. Her geçen gün yepyeni bir özellikle karşımıza çıkan uygulama, yaklaşık 2 senedir de canlı yayın yapma özelliğini kullanıcılarının beğenisine sunmuş durumda. Peki, canlı yayın özelliği nedir, Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır?

Aylık milyarlarca aldığı giriş sayesinde dijital dünyada ve sosyal ağlar arasında lider görünen Facebook, sürekli olarak getirdiği güncellemeler ile konumunu korumaya devam ediyor. Uygulamanın ilerleyişini etkileyen en önemli adımlarından biri ise Facebook canlı yayın özelliği oldu. iOS ve Android işletim sistemlerine sahip cihazlardan giriş yapabileceğiniz Facebook’un Instagram, Twitter gibi uygulamaları arkasında bıraktığı bu özellik nasıl kullanılabilir, sizin için anlattık…

faceboook canlı yayın

FACEBOOK’TA CANLI YAYIN NASIL YAPILIR?

Başlangıçta sadece iOS işletim sistemi kullanıcılarına sunulan Facebook canlı yayın özelliği, bir süre teste tabi tutulmuştu. Yalnızca ünlülerin hesaplarında aktif edilen canlı yayın özelliği, ancak Facebook onay verdikten sonra herkesin beğenisine sunuldu.

Canlı yayın açma fikri, çoğu kullanıcının gözünü korkutsa da aslında yapmanız gerekenler çok basit. İlk olarak mail ve şifreniz ile birlikte Facebook hesabınıza girin. Devamında ana sayfanın en üstünde yer alan “Canlı” sekmesine tıklayın. Böylece Facebook’ta canlı yayın açmış bulunuyorsunuz. Eğer uygulamadaki ilk canlı yayınınız olacaksa, kamera ve mikrofon erişimi bildirilerine onay vermelisiniz. Son olarak canlı yayını kimlere açacağınızı seçip o canlı yayını neden açtığınızı belirtiyorsunuz. Artık “Canlı Yayına Geç” komutuna dokunarak canlı yayına başlamış oluyorsunuz…

Facebook’un durum güncellemesi ekranından da “Canlı Video” sekmesine tıklayarak aynı yukarıda anlatıldığı gibi bilgileri girip canlı yayınınızı açabilirsiniz. Ayrıca bu özelliği sadece mobilde değil, masaüstü kullanırken de aktif edebilirsiniz.

Facebook Canlı Yayın Özelliği Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklaya Bilirsiniz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here