Ana sayfa Donanım Güncel Facebook Bir İnternet Uçağı Kurma Fikrinden Vazgeçmedi

Facebook Bir İnternet Uçağı Kurma Fikrinden Vazgeçmedi

0

Facebook, bu haftaki bir rapora göre; dünyanın çeşitli yerlerindeki topluluklara internet bağlantısı sağlayabilen uçakları kullanma planını sessizce sürdürüyor.

Şirket, havacılık devi Zephyr drone projesinin ve ayrıca kendi internet planlarının daha da geliştirilmesi için Airbus ile birlikte çalışıyor.

Facebook Bunu Nasıl Başaracak ?

Basın mensupları; Bilgi Özgürlüğü talebi ile elde ettiği bir belgenin Facebook’un geçen yıl boyunca projede Airbus ile çalıştığını ortaya koyduğunu açıkladı.


İki şirket arasındaki işbirliği, Facebook’un Haziran 2018’de yaptığı 4 yıllık geliştirme sonrası Aquila internet uçağı üzerinde çalışmaya son verdiğini duyurmasının ardından artmış görünüyor.

Belge, Facebook yüklerini kullanan Zephyr test uçuşlarının Avustralya’da Ekim ve Kasım 2018’de gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini bilmiyor.

Ek olarak Facebook ve Airbus; Zephyr dronlarını kullanarak topluluklara internet bağlantısı sağlama fikrini keşfetmek için Nisan 2018’de Avrupalı ​​düzenleyicilerle toplantılar yaptı.

SpaceX firmasının da tüm dünyaya internet gibi son derece.çılgın bir projesi vardı. Ancak Facebook daha temel ve basit düzeyde bunu gerçekleştirmek istiyor gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here