Piyasada yüzlerce film var fakat bunlar arasından kalitelilerini bulmak gerçekten zor olabiliyor. 2015 yapımı bir İngiliz filmi olan Ex Machina bilimkurgu filmlerini sevenler tarafından mutlaka izlenmesi gereken bir başyapıt.
Alicia Vikander’ın başrolünde oynadığı fütüristik film, gelecekte yapay zekanın gelebileceği boyutları bize psikolojik bir gerilim ortamında başarıyla ifade ediyor.
Gerek durağan gerekse aksiyon dolu sahnelere sahip olan film özellikle sonlarına doğru seyirciyi koltuklarına mıhlamayı başarıyor. Bilimkurgu, psikoloji ve gerilim filmleri sevenler bu ince zeka ürünü filmi kesinlikle kaçırmamalı. Ex Machina’nın IMDB puanınında epey yüksek olduğunu belirtmeden geçmeyelim.
Yorum Yap