Ana sayfa Makale Evde Spor İçin 19 Uygulama

Evde Spor İçin 19 Uygulama

Evdeyken sizi harekete geçirip forma girmenize yardımcı olacak en iyi iOS ve Apple Watch uygulamaları.

0

Fit olmanın harika hissettireceği sıcak günler yakın. Yaz geliyor. Peki vücudunuz buna hazır mı? Spora dair en temel ortam durumundaki ‘evde’ yapılabilecek hareketlere odaklı en iyi uygulamaları ele aldık. İşte evde bile sizi harekete geçirip forma girmenize yardımcı olacak 19 iyi iOS ve Apple Watch uygulaması.

Günlük Egzersizler – Antrenman

Ücretsiz sunulan ve birçok egzersiz içeren uygulama, 5-10 dakika arasında değişen uzunlukta, anlaşılır videolarla hareketlerin nasıl yapılabileceğini gösteriyor. Sertifikalı kişisel antrenör tarafından gösterilen onaylı egzersizler tüm önemli kasları hedef alıyor. Programın basit arayüzünü tamamlayan video ve zamanlayıcı, her egzersizi kolayca takip edebilmenizi ve anlamanızı sağlıyor. Sadece egzersizi seçip takip ediyorsunuz. Günlük 5-30 dakikalık rutin egzersizlerle forma girmenize, kilo verip sıkılaşmanıza yardımcı oluyor.

Sworkit

Kişiselleştirilmiş video egzersizler düzenleyip izleyebildiğiniz uygulama, spor hareketi uygulamaları dendiğinde en iyilerden. Güç, kardiyo, yoga, esneme gibi hareket kategorileri bulunan Sworkit’te 5-60 dakika aralığında zaman dilimleri seçilerek çalışılabiliyor. Üst vücut, alt vücut, merkez, karın, kalça, sırt, bacaklar gibi bölgelerde ‘hedef alanların’ belirlenebilmesi de bir diğer artı yönü. Uygulamanın en iyi yanı video içeriklerde ‘ekipmansız’ hareketlere odaklanıldığı için sadece evde değil, işte de spor yapılabilmesine imkân tanıması. 25 milyon kullanıcısı bulunan uygulamayı 30 gün boyunca ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz.

Gymaholic

Eğer bir iPhone ve/veya Apple Watch sahibiyseniz; spor yaparken Gymaholic uygulamasından faydalanarak, spor programlarınızı daha etkin ve daha verimli geçirebilirsiniz. Uygulama, tam olarak spor programınıza ne kadar uyumlu olduğunuzu takip etmektedir. Spor sırasında hangi kaslarınızı çalıştırmak istiyorsunuz? İlgili kas gruplarını çalıştırmak için hangi egzersizleri yapmak gerekiyor? Bu gibi sorulara uygulama üzerinden hızlıca yanıt bulabiliyor ve egzersizlerinizi daha doğru biçimde yapabiliyorsunuz.

Sadece bu kadarla sınırlı kalmıyor elbette…  Uygulama, her egzersiz için ayrıntılı kılavuzlar sunarak sizi bilgilendiriyor. Ayrıca, bildirimler yoluyla spor programınıza olan uyumuzu; yani doğru yolda olup olmadığınızın da düzenli kontrolünü sağlıyor. Kendinizi ne kadar zorlamak istiyorsanız, uygulamada bu limiti belirleyebiliyor ve tempo takibinizi yapabiliyorsunuz.

Uygulamayı akıllı telefonunuzdan ayrı olarak, sadece Apple Watch üzerinde de kullanabilirsiniz. İlk bir hafta denemeniz için ücretsiz olan bu uygulamanın çeşitli ücretlendirme seçenekleri bulunmaktadır.

Pocket Yoga

Sırada, iOS ve Apple Watch kullanıcıları için oldukça sıra dışı bir Yoga uygulaması bulunuyor. Pocket Yoga, yoganın asana kademesine ilişkin bilgiler içeriyor ve yogaya yeni adım atacak kullanıcılar için oldukça faydalı içerikler sunuyor. Pocket Yoga her bir egzersiz için sesli ve görüntülü rehberler sunarak, egzersizi doğru ve etkili biçimde tamamlamanıza yardımcı olur. Sunulan talimatlarla, hareketlerinizi daha fazla geliştirebilirsiniz. Ayrıca, tamamladığınız egzersizlerin kayıtlarını tutmak ve geçmişe yönelik izleme yapmak, yine bu uygulamada kullanabileceğiniz özelliklerin arasındadır.

Toplamda 27 farklı seansta ve zorlukta egzersiz bulunmaktadır. Uygulamayı indirdiğinizde yalnızca Apple Watch üzerinden, gereken tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yani telefonunuzun çok yakınınızda bulunmasına ihtiyacınız yoktur. Egzersiz zamanlayıcıları oluşturabilir ve bir program dahilinde yoganıza devam edebilirsiniz. Apple Health uygulamasından alınan kalori bilgilerinizle de güncel kalori takibinizi yapabilir, egzersizler sırasındaki eforunuzu gözlemleyebilirsiniz.
Ücretli olduğunu belirtelim.

Seven – 7 Minute Workout

Biraz ‘tembel işi’ diyebileceğimiz uygulama, özellikle harekete geçmekte zorluk çeken kişileri hedefliyor. Günde 7 dakikalık egzersiz videoları sunuluyor ve bunları izleyerek en kısa sürede en yüksek fayda hedefleniyor. 30 milyonu aşkın kullanıcısıyla Sworkit’le yarışan uygulamaya kısa süreliğine ücretsiz olarak göz atabilirsiniz.

Workout for Women: Fitness App

Kadınlar için spor hareketi videoları sunan uygulama, basit ve sade arayüzüyle dikkat çekiyor. Hareketlerin basitçe seçildiği ve video tasarımlarının oldukça başarılı olduğu uygulamanın, sıklıkla eklenen yeni spor hareketleri de bir diğer önemli artısı. Türkiye’de kadınların yoğun ilgi gösterdiği uygulamanın Türkçe dil desteğinin ilerleyen süreçte gelmesi bekleniyor.

Freeletics Bodyweight

Bu sansasyonel uygulama, aynı zamanda ilginç bir sosyal rekabet sahası da vaat ediyor. Hedeflere ulaşıp puanlar toplayabiliyorsunuz. Elbette spor hareketleri yönü de bir hayli iddialı. Ancak başta ücretsiz geldikten sonra zamanla ücretli versiyona geçmek istemeniz olası, çünkü birçok özelliğe bu şekilde erişim sunuluyor. Yine de kısa süreliğine videoların izlenebildiği, oldukça etkileyici bir uygulama deneyimi vaat ediyor. Hoş bir özellik olarak iOS uygulamasında yaptığınız antrenmanla birlikte, antrenmanın zamanını, tarihini, süresini ve yaktığınız kaloriyi Sağlık uygulamasına kaydedebiliyorsunuz.

Women’s Squat 30 Day Challenge FREE

30 günde ciddi değişim için çılgınca bir program sunan uygulama, tüm dünyada bir fenomen. Size yeni alışkanlıklar kazandırması ve ideal kilonuza inmenize yardımcı öğeleriyle kanıtlanmış bir evde spor uygulaması olduğunu belirtelim. Apple Watch ve iPhone uyumlu. Ek olarak Snapchat, Facebook Messenger ve WhatsApp entegrasyonu da mevcut.

FitnessBuilder

Kişisel koç, bu tür uygulamalarda en iddialı söylem, ancak şu da bir gerçek ki her platformun derinlemesine özellikler sunmadığı da bilinen gerçeklerden. FitnessBuilder ise kendi segmenti açısından bir süper-star. Uygulama, pro-seviye kullanıcıları esas alarak evde yapılabilecek hareketler içeriyor.

 

Günlük Kol Egzersizi

Nerede olursanız olun kişisel antrenörünüz hep yanınızda diyen Günlük Kol Egzersizi uygulaması, kadınlar ve erkeklerin kendi evlerinin konforunda en iyi egzersizleri adım adım takip ederek uygulayabilecekleri, hızlı ve etkili günlük egzersiz programlarını içeren “Günlük Egzersiz” uygulama serisinin bir parçası. Sertifikalı özel antrenörler tarafından verilen onaylı egzersizler, belli başlı kasları hedef alırken günde sadece birkaç dakikanızı ayırarak vücudunuzu güçlendirip sıkılaştırabiliyorsunuz.

 

30 Günlük Evde Fitness Program

30 Günlük Evde Fitness Program için hazır mısın? Uygulamada çeşitli egzersizler, fitness planları ve HD video dersleri var. “Tüm vücudun kas kazansın, olabilecek en zinde vücuduna ulaştığını hisset.” Diyen uygulama, bunun için olabilecek en az zorlukla (efor sarf etmeden sonuca ulaşılmaz!) kilo vermeniz ve 30 günde fiziğinizdeki değişimi için sizi teşvik ediyor. Basit ısınma hareketleriyle başlıyor, tüm vücudunu inceltecek egzersizlerle devam ediyorsunuz.

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi

Egzersizler, herkes tarafından evde istenilen vakitte yapılabilir. Profesyonel fitness koçu tarafından tasarlanan 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, formunuzu ve sağlığınızı geliştirmeye bilimsel olarak yardımcı oluyor. 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, egzersiz kurallarını tamamıyla gözeterek, egzersiz yoğunluğunu adım adım artırıyor, böylece günlük antrenmana kolaylıkla bağlı kalabiliyorsunuz. Formda kalmanıza ve etkin biçimde kilo vermenize büyük ölçüde yardımcı oluyor.

Ev Egzersizleri – Ekipmansız

Ev Egzersizleri, tüm ana kas gruplarınız için günlük egzersiz rutinleri sunan, günde sadece birkaç dakikada, spor salonuna gitmeye gerek kalmaksızın kas yapımı vaat eden iddialı spor uygulamaları arasında. Peki bunu nasıl başarıyor? Ekipman veya koça gerek kalmadan size tüm egzersizlerin sadece vücudunuzun ağırlığıyla yapılabildiği bir program sunuyor.

Uygulama, karın kaslarınız, göğsünüz, bacaklarınız, kollarınız ve poponuz için egzersizler içerdiği gibi bunun yanında tüm vücudu çalıştıran egzersizlere de sahip. Tüm egzersizler uzmanlarca tasarlanmış. Hiçbirisi ekipmana ihtiyaç duymuyor, yani spor salonuna gitmeye gerek yok. Günde sadece birkaç dakikanızı alsa da kaslarınızı etkili biçimde güçlendirip evde baklava dilimi kas yapmanıza yardımcı oluyor.

Fit30: Evde Idman

Ekipman gerektirmeyen ev egzersizleri, harika. Fit30: Evde Idman ise muhteşem! Yağ yakımınızı maksimuma çıkarmak, karnınızı, kalçanızı ve kaslarınızı şekle sokmak için profesyonelce tasarlanmış egzersizler içeriyor. İlerledikçe, her bir egzersizin yoğunluğu artıyor. Öyle ki, 30. günde artık sınırların çok ötesinde zorlandığınız hale dönüşüyor. 7 dakikalık egzersizlerle gelen uygulamada hızlı ama kesin çözüm vaat ediliyor.

Ev Vücut Egzersizleri

Ev Egzersizleri uygulaması, karın kası egzersiz, kol egzersiz, bacak egzersiz, sırt ve omuz egzersiz ile tüm kas grupları için bilimsel bir egzersiz planı sunuyor. Tüm egzersizler HD Videolar ile 3D modelleme ile tasarlanmış. Uygulama, 5 önemli kas grubu üzerine yoğunlaşıyor. Bunlar kol, göğüs, karın, bacak ve sırt/omuzlar.

Baklava Karın Kasları

30 gün için baklava karın kaslarına sahip olmak ister misiniz? Aslında bu tür söylemler gerçekten iddialı ve yoğun olarak ‘pazarlama hamlesi’ şeklinde. Ancak bu uygulamada eğer kendinizi gerçekten zorlarsanız ilginç sonuçlar almanız an meselesi. Bu uygulama, on binlerce insana baklava karın kaslarına ulaşabilmesi için yardımcı olmuş. Karın egzersizlerini 1. günden 30. güne kadar tamamlamak ise sizden beklenen tek şey. Bel egzersizleri tüm seviyeler için uygun ve her şeyi evinizde ya da istediğiniz herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda yapabiliyordunuz.

Günlük Kardiyo Egzersizi

Kardiyo, yağ yakımı ve metabolizma için altın değerinde. Bu uygulamanın öne çıktığı nokta da verimlilik. Ayrıca basit arayüzü, video ve zamanlayıcıyı da içeriyor. Bu da her bir egzersizi kolayca takip etmenize ve anlamanıza olanak sağlıyor. Uygulama ücretsiz olarak indiriliyor, ücretli olarak kullananlar ise daha fazla egzersiz, manzara modu ve reklamlardan arındırılmış bir kullanım sağlıyor.

PUMATRAC


PUMATRAC sporu sevmeniz için birçok yol sunuyor. İhtiyacınız olanı bilen ve başlayabilmeniz için sizi motive eden kişiselleştirilmiş antrenmanlarla destekleniyor. Fitness rutini oluşturmanız için, antrenmanınızı planlamak ve programını takip etmek, özel etkinliklere katılmak, benzer fikirdeki sporculardan destek almak için (araçlar ekleyebiliyorsunuz) ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor. PUMATRAC, çevrenizdeki sporcuların nerelerde spor yaptığını görmenize de yardımcı oluyor.

J&J Official 7 Minute Workout

En iyi evde spor uygulamalarından biri olan J&J Official 7 Minute Workout, tüm dünyada saygınlığını ispatlamış durumda. Benzersiz bir ‘günde 7 dakika’ spor uygulaması vaat eden J&J Official 7 Minute Workout, Johnson & Johnson Human Performance Institute imzası taşıyor. 210 MB’lik dosya boyutuyla WiFi üzerinden indirilmesini öneriyoruz.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here