Ana sayfa Makale Evde Kilo Vermenizi Sağlayan 29 Uygulama

Evde Kilo Vermenizi Sağlayan 29 Uygulama

0

Yaşam alanlarının önemli düzeyde sınırlandığı bir dönemden geçiyoruz. Malum salgın nedeniyle evde daha çok vakit geçirilmesi öneriliyor. Bu nedenle yaza girerken fit olmaya dönük ‘spor salonu’ planlarına da bir alternatif bulunması gerek. Neyse ki evde de kilo verebilirsiniz. İşte evde kilo vermenizi sağlayan birbirinden sportif ve sağlıklı uygulamalar.

iPad&iPhone Magazin öneriyor

30 Günde Kilo Ver

Sorun hareketsizlik mi? Çözümü var, hem de öyle basit bir çözümü var ki inanamayacaksınız. iPhone veya iPad’inizde, App Store’a girip 30 Günde Kilo Ver yazarak bulacağınız uygulamanın orijinal ismi Lose Weight in 30 Days. Uygulama ücretsiz olarak geliyor.

Kullanmak için önce bazı temel bilgilerinizi giriyorsunuz. Kilo, boy, yaş… Ardından da şikâyet ettiğiniz, yani kilonuzun fazla olduğuna inandığınız vücut kısımlarını işaretliyorsunuz. Göbek ya da kalça gibi. Ardından da gün gün ilerleyen bir program üzerinden ‘harekete’ geçiyorsunuz.

  • Dizlerinizi yukarı aşağıya indirdiğiniz hareket. 30 saniye boyunca.
  • Zıplayarak ellerinizi birbirine çarpıp geri çektiğiniz, bu sırada bacaklarınızı açıp kapattığınız ‘atlama krikolar’ adlı hareket. 30 saniye boyunca. Oldukça yorucudur.
  • Sırt üstü yatıp mekik çeker gibi yaptığınız ama bu sırada bükülü durumdaki dizlerinizi karnınıza çektiğiniz hareket. 10 adet.

Şeklinde devam ediyorsunuz… Her hareketin arasında 30 saniye dinleniyorsunuz.

Çok ilginç hareketler var ve toplam “15-16 dakika” sürüyor.

Bittiğinde ter içinde kalıyor, nefes nefese bir hal alıyorsunuz. Harcadığınız kalori 6-7 bin adım attığınızda yaktığınıza (350 civarı) yakın. Sadece 15 dakikada.

Herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan ‘hareket’ ve kilo verme uygulaması muhtemelen bu. Uygulamanın aldığı yıldız ve yorumlar ne kadar iyi olduğunu gösteriyor.

Push-up workout 

Karın yağlarından kurtulmak, dolayısıyla mekikler ve biraz da güçlü kollar için ideal bir uygulama. Her spor seansında kaç mekik çektiğinizi gösteren uygulama, aynı zamanda yakılan tahmini kaloriyi de sunuyor. Birçok egzersiz seviyesi ile geldiği için günden güne sizi zorluyor. Ev için önerilerimiz arasında.

Daily Ab Workout

Bir diğer ‘karın’ uygulaması da Daily Ab Workout. Uygulamayı diğer birçoğundan ayıran özellik ise sizi adım adım yönlendiren bir spor koçuyla birlikte gelmesi. Egzersiz videolarını izlediğiniz bu sempatik koç, size oldukça yardımcı oluyor.

Cody


Cody, kimi evde spor uygulamalarındaki ‘zordan başlama’ semptomuna karşı mükemmel bir çözüm. Sizi tanıyor ve uygun bir program üzerinden ilerlemenizi sağlıyor. İlerlerken çeşitli notlar alıp fotoğraf bile yükleyebiliyorsunuz. Zira 1 ay sonraki karın kaslarınızı merak ediyor.

Body Boss

En popüler egzersiz uygulamalarından biri olan Body Boss, vücudunuzun patronu olmaya aday. Formda kalmanıza yardım eden uygulama, kullanıcı dostu arayüzüyle dikkat çekiyor.

CrunchLive

Sanal spor hareketleri ile gelen uygulama, kapsamlı içeriği ile öne çıkıyor. Kardiyo gibi kilo yakmaya dönük programların dışında pilates, yoga gibi alternatifler de sunuyor.

Zova Workout & Fitness Trainer

Sıradaki önerimiz ödüllü. Dairesel derslerden. HIIT’e birçok egzersiz rutini içeren uygulama ile kilo verirken fiziksel gücünüz de artacak. Günlük öneriler, fitness takibi ve özel antrenör desteği diğer sofistike özellikleri arasında sayılabilir.

Aaptiv: #1 Audio Fitness App

Son derece inovatif bir uygulama var sırada. Eğer İngilizce ile aranız iyiyse Aaptiv: #1 Audio Fitness App, sesli komutlarla sizi yönlendiriyor. Konfor alanınız içerisinde dilediğiniz gibi spor yaparken müzik de dinleyebiliyorsunuz. Keyifli ve oldukça hoş bir çözüm.

30 Day Challenge

30 gün süreli uygulamaların sayısı bir hayli fazla. Aslında sporu 30 gün olarak ele almamak gerek, bir yaşam şekli biçiminde devamlılık halinde sürdürmek lazım. Ancak kısa sürede biraz kilo vermeliyim diyen biriyseniz 30 Day Challenge, en büyük destekçiniz olabilir. Zorluk seviyeleri ile gelen 30 Day Challenge, çok yormadan iyi sonuçlar almanızı sağlayacak.

Skimble, Workout Trainer

Fiziksel efora dayalı CrossFit, HIIT gibi antrenmanlarla aranız iyiyse, evde de birkaç spor aletiniz varsa Skimble, Workout Trainer’a şans verin. Videolu içeriklerle kullanıcısını karşılayan uygulama, evde kişisel kilo hedefinize ulaşırken en büyük destekçiniz olabilir.

Günlük Egzersizler – Antrenman

Ücretsiz sunulan ve birçok egzersiz içeren uygulama, 5-10 dakika arasında değişen uzunlukta, anlaşılır videolarla hareketlerin nasıl yapılabileceğini gösteriyor. Sertifikalı kişisel antrenör tarafından gösterilen onaylı egzersizler tüm önemli kasları hedef alıyor. Sadece egzersizi seçip takip ediyorsunuz. Günlük 5-30 dakikalık rutin egzersizlerle forma girmenize, kilo verip sıkılaşmanıza yardımcı oluyor.

Sworkit

Kişiselleştirilmiş video egzersizler düzenleyip izleyebildiğiniz uygulama, spor hareketi uygulamaları dendiğinde en iyilerden. Güç, kardiyo, yoga, esneme gibi hareket kategorileri bulunan Sworkit’te 5-60 dakika aralığında zaman dilimleri seçilerek çalışılabiliyor.

Gymaholic

Uygulama, tam olarak spor programınıza ne kadar uyumlu olduğunuzu takip etmektedir. Spor sırasında hangi kaslarınızı çalıştırmak istiyorsunuz? İlgili kas gruplarını çalıştırmak için hangi egzersizleri yapmak gerekiyor? Bu gibi sorulara uygulama üzerinden hızlıca yanıt bulabiliyor ve egzersizlerinizi daha doğru biçimde yapabiliyorsunuz.

Pocket Yoga

Sırada, iOS ve iPadOS kullanıcıları için oldukça sıra dışı bir Yoga uygulaması bulunuyor. Pocket Yoga, yoganın asana kademesine ilişkin bilgiler içeriyor ve yogaya yeni adım atacak kullanıcılar için oldukça faydalı içerikler sunuyor. Pocket Yoga her bir egzersiz için sesli ve görüntülü rehberler sunarak, egzersizi doğru ve etkili biçimde tamamlamanıza yardımcı oluyor. Bolca kalori yakarken huzur da buluyorsunuz. Ücretli olduğunu belirtelim.

Seven – 7 Minute Workout

Biraz ‘tembel işi’ diyebileceğimiz uygulama, özellikle harekete geçmekte zorluk çeken kişileri hedefliyor. Günde 7 dakikalık egzersiz videoları sunuluyor ve bunları izleyerek en kısa sürede en yüksek fayda hedefleniyor. 30 milyonu aşkın kullanıcısıyla Sworkit’le yarışan uygulamaya kısa süreliğine ücretsiz olarak göz atabilirsiniz.

Workout for Women: Fitness App

Kadınlar için spor hareketi videoları sunan uygulama, basit ve sade arayüzüyle dikkat çekiyor. Hareketlerin basitçe seçildiği ve video tasarımlarının oldukça başarılı olduğu uygulamanın, sıklıkla eklenen yeni spor hareketleri de bir diğer önemli artısı. Türkiye’de kadınların yoğun ilgi gösterdiği uygulamanın Türkçe dil desteğinin ilerleyen süreçte gelmesi bekleniyor.

Freeletics Bodyweight

Bu sansasyonel uygulama, aynı zamanda ilginç bir sosyal rekabet sahası da vadediyor. Hedeflere ulaşıp puanlar toplayabiliyorsunuz. Elbette spor hareketleri yönü de bir hayli iddialı.

Women’s Squat 30 Day Challenge FREE

30 günde ciddi değişim için çılgınca bir program sunan uygulama, tüm dünyada bir fenomen. Size yeni alışkanlıklar kazandırması ve ideal kilonuza inmenize yardımcı öğeleriyle kanıtlanmış bir evde spor uygulaması olduğunu belirtelim. Apple Watch ve iPhone uyumlu. Ek olarak Snapchat, Facebook Messenger ve WhatsApp entegrasyonu da mevcut.

FitnessBuilder

Kişisel koç, bu tür uygulamalarda en iddialı söylem, ancak şu da bir gerçek ki her platformun derinlemesine özellikler sunmadığı da bilinen gerçeklerden. FitnessBuilder ise kendi segmenti açısından bir süper-star. Uygulama, pro-seviye kullanıcıları esas alarak evde yapılabilecek hareketler içeriyor.

Günlük Kol Egzersizi

Sertifikalı özel antrenörler tarafından verilen onaylı egzersizler, belli başlı kasları hedef alırken günde sadece birkaç dakikanızı ayırarak vücudunuzu güçlendirip sıkılaştırabiliyorsunuz.

30 Günlük Evde Fitness Program

30 Günlük Evde Fitness Program için hazır mısın? Uygulamada çeşitli egzersizler, fitness planları ve HD video dersleri var. “Tüm vücudun kas kazansın, olabilecek en zinde vücuduna ulaştığını hisset.” Diyen uygulama, bunun için olabilecek en az zorlukla (efor sarf etmeden sonuca ulaşılmaz!) kilo vermeniz ve 30 günde fiziğinizdeki değişimi için sizi teşvik ediyor. Basit ısınma hareketleriyle başlıyor, tüm vücudunu inceltecek egzersizlerle devam ediyorsunuz.

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi

Egzersizler, herkes tarafından evde istenilen vakitte yapılabilir. Profesyonel fitness koçu tarafından tasarlanan 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, formunuzu ve sağlığınızı geliştirmeye bilimsel olarak yardımcı oluyor.

Ev Egzersizleri – Ekipmansız

Ev Egzersizleri, tüm ana kas gruplarınız için günlük egzersiz rutinleri sunan, günde sadece birkaç dakikada, spor salonuna gitmeye gerek kalmaksızın kas yapımı vaat eden iddialı spor uygulamaları arasında. Peki bunu nasıl başarıyor? Ekipman veya koça gerek kalmadan size tüm egzersizlerin sadece vücudunuzun ağırlığıyla yapılabildiği bir program sunuyor.

Fit30: Evde İdman

Ekipman gerektirmeyen ev egzersizleri, harika. Fit30: Evde Idman ise muhteşem! Yağ yakımınızı maksimuma çıkarmak, karnınızı, kalçanızı ve kaslarınızı şekle sokmak için profesyonelce tasarlanmış egzersizler içeriyor. İlerledikçe, her bir egzersizin yoğunluğu artıyor. Öyle ki, 30. günde artık sınırların çok ötesinde zorlandığınız hale dönüşüyor. 7 dakikalık egzersizlerle gelen uygulamada hızlı ama kesin çözüm vaat ediliyor.

Ev Vücut Egzersizleri

Ev Egzersizleri uygulaması, karın kası egzersiz, kol egzersiz, bacak egzersiz, sırt ve omuz egzersiz ile tüm kas grupları için bilimsel bir egzersiz planı sunuyor. Tüm egzersizler HD Videolar ile 3D modelleme ile tasarlanmış. Uygulama, 5 önemli kas grubu üzerine yoğunlaşıyor. Bunlar kol, göğüs, karın, bacak ve sırt/omuzlar.

Baklava Karın Kasları

30 gün için baklava karın kaslarına sahip olmak ister misiniz? Aslında bu tür söylemler gerçekten iddialı ve yoğun olarak ‘pazarlama hamlesi’ şeklinde. Ancak bu uygulamada eğer kendinizi gerçekten zorlarsanız ilginç sonuçlar almanız an meselesi.

Günlük Kardiyo Egzersizi

Kardiyo, yağ yakımı ve metabolizma için altın değerinde. Bu uygulamanın öne çıktığı nokta da verimlilik. Ayrıca basit arayüzü, video ve zamanlayıcıyı da içeriyor. Bu da her bir egzersizi kolayca takip etmenize ve anlamanıza olanak sağlıyor.

PUMATRAC


PUMATRAC sporu sevmeniz için birçok yol sunuyor. İhtiyacınız olanı bilen ve başlayabilmeniz için sizi motive eden kişiselleştirilmiş antrenmanlarla destekleniyor. Fitness rutini oluşturmanız için, antrenmanınızı planlamak ve programını takip etmek, özel etkinliklere katılmak, benzer fikirdeki sporculardan destek almak için (araçlar ekleyebiliyorsunuz) ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor.

J&J Official 7 Minute Workout

En iyi evde spor uygulamalarından biri olan J&J Official 7 Minute Workout, tüm dünyada saygınlığını ispatlamış durumda. Benzersiz bir ‘günde 7 dakika’ spor uygulaması vaat eden J&J Official 7 Minute Workout, Johnson & Johnson Human Performance Institute imzası taşıyor. 210 MB’lik dosya boyutuyla WiFi üzerinden indirilmesini öneriyoruz.

Efor zamanı!

Eve hapsolmamıza neden olabilecek olası sorunlar birçoğuna göre iklim değişikliği, karbon salınımı ya da 3. Dünya Savaşı’ydı. Ancak beklenmedik bir sürprizle her şey değişti. Ciddi anlamda steril bir hayat formunun zorunluluğu gerekli kılan Koronavirüs salgını, işleri, eğitimi ve sosyal hayatı eve taşıdı. Kilo vermek için gösterilmesi gereken eforu da…


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here