Ana sayfa Haber Etiket Yazıcısıyla Sanat Eseri

Etiket Yazıcısıyla Sanat Eseri

Epson’un “Ufkunu Genişlet” mottosu, etiket baskısından sanat eseri yaratılarak hayat buldu

0
Etiket baskıları ile duvar resmi

Epson, Brüksel’de düzenlenen dünyanın en önemli ticari fuarlarından LabelExpo’da sanat ile teknolojiyi bir araya getirdi. Epson fuarda kendi mottosu olan “Ufkunu Genişlet”i (Exceed Your Vision) sanatçı Sarah Hodgkins’in etiket baskıları ile yaptığı duvar resmine isim olarak verdi.

Parçayı tasarlayan Charlotte’s Designs’ın sanatçısı Sarah Hodgkins eser hakkında şöyle diyor: “Bu duvar, sanat ve teknolojinin bir birleşimi ve Epson standını daha ilgi çekici kılmak için tasarlandı. Epson’un mottosu olan “Ufkunu Genişlet” ifadesi bir resim olsaydı nasıl olurdu diye düşündüm ve bir göz imajı aklıma geldi. Mozaik formatı benimseyerek Epson baskı cihazlarının elde edebileceği farklı yüzeyleri, renkleri ve dokuları sergiledik eserde. Epson yazıcılarının büyük bir avantajı, ince bir renk gradyanı sunmasıydı. Böylece resim, uzaktan bakıldığında bir tabloya benzedi.”

Etiket baskısından sanat eseri

Hodgkins’in yaptığı duvar resmi, Epson SurePress endüstriyel etiket baskı makinesi ve en son ColorWorks inkjet yazıcıları tarafından basılan yüzlerce etiketten oluşuyor. Enstalasyon, özel etiket işlemlerinin anında belirli gereksinimleri karşılamak üzere yapılabildiğini ve talep üzerine etiket baskısının esnekliğini göstermek için tasarlandı.

Epson SurePress etiket baskı makinesi ve ColorWorks inkjet yazıcılar tarafından basılan etiketler

Epson Türkiye Kurumsal Çözümler Kanal Yöneticisi Ahmet Gürle; “LabelExpo için etiketi; tüm şekilleri, boyutları, dokuları ve renkleriyle ortaya koyan bir şey yaratmak istedik. Net, çekici ve hatta güzel etiketler basan işletmelerin markalarını rekabette yükseltebileceğini sanatla ifade ettik. Etiketler birçok sektör için çok önemli, ancak genellikle göz ardı ediliyor. Örneğin ilaç sektöründe ticari olduğu kadar sağlık ve güvenlik açısından da hayati öneme sahip. Yiyecek ve içecek endüstrisinde içerik haricinde müşteriye ürünü satın aldırmada yani cezbettirmede büyük görevi var. Lojistikte, kolay tanımlama ve ürünün verimli bir şekilde teslim edilmesini sağlatıyor. Kısacası her sektör için elzem ve önemli. Epson etiket yazıcılarını kullanan kurumlar baskıda adet, zaman ya da tasarım limitleriyle uğraşmak zorunda kalmıyor. İstedikleri adette etiketi diledikleri zaman basabiliyorlar. Tasarım değişikliği yapıp, binlerce basılmış hazır etiketi israf etmek zorunda kalmıyorlar ve stok maliyetleri de yok” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here