Ana sayfa Donanım Güncel Epson Tanklı Yazıcı Satışı 40 Milyonu Aştı

Epson Tanklı Yazıcı Satışı 40 Milyonu Aştı

0
Epson Tanklı Yazıcılar

Ekim 2010’da Endonezya’da piyasaya sürülen Epson tanklı yazıcı ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başardı. 150’den fazla ülkede kullanıcıyla buluşan Epson’un tanklı yazıcıları, 2012 yılında yılında satışa hazır hale gelmişti. Üstelik tanklı yazıcı alanında çok geniş bir ürün portföyüyle hizmet sunan Epson, bu alanda dokuz yıl boyunca üst üste küresel lider oldu.

Epson’un çok önemli hedefleri bulunuyor. Öncelikli olanlardan birisi de mürekkep kartuşlu yazıcılardan yüksek kapasiteli mürekkep tankı yazıcılarına geçişi sağlamak. Şirket bu sayede çok daha yüksek verim elde etmeye çalışıyor.

Epson ET-4750 Tanklı Yazıcı

Epson tanklı yazıcı satışları

Şirket politikasını belirleyen Epson, 2020 baharına kadar baskı başına maliyet ve çevresel performans açısından inkjet teknolojisinin avantajını herkese gösterecek. Özellikle de maliyetlerini düşürmek ve daha efektif çalışmak isteyen şirketler bu teknolojiye yönelecektir.

Epson tarafından belirlenen bir diğer hedef ise; tüm segmentlerdeki kullanıcıların maliyetlerden endişe etmeden özgürce baskı yapmasını sağlayan süper hızlı ve  ürün grubunu güçlendirerek lazer yazıcı kullanan kurumsal ofisleri inkjete geçirmek. Böylece şirket bu yeni yazıcı teknolojisini çok daha hızlı bir şekilde yenileyip geliştirebilecek.

Epson, tüm bu gelişmeler ışığında, bir önceki mali yıla göre %13 artışla 10.2 milyon yüksek kapasiteli mürekkep tankı yazıcı satmayı planlıyor. Bu rakam, şirketin tüm inkjet yazıcı satışlarının yaklaşık üçte ikisini oluşturuyor. Epson şirketi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda yer alan dipnota bakabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here