Ana sayfa Haber Epic Games ve Apple Arasındaki Savaşta Yeni Belgeler Ortaya Çıktı

Epic Games ve Apple Arasındaki Savaşta Yeni Belgeler Ortaya Çıktı

0
Epic Games indirimleri

Dünyanın en büyük oyun platformlarından Epic Games ve Apple arasındaki mücadele giderek kızışıyor. Konuyla alakalı yeni bazı belgeler ortaya çıktı.

Epic Games, oyun alanında en iyiler arasında ve bunu kolay kolay kazanmadı. Şirket çok uzun süreler boyunca oyun ile alakalı geliştirmeler yaptı ve bunun meyvelerini de aldı. Apple ise yine aynı şekilde çok uzun bir süre işletim sistemini geliştirmekle uğraştı ve çok çaba harcadı. Bu ikili özellikle de şu günlerde bunları örnek göstererek yoğun bir tartışmaya girişti.

Epic Games ve Apple mücadelesi kızışıyor

Epic Games, App Store faaliyetleri nedeniyle yüzde 30 komisyon ödemek zorunda. Şirket bunu kabul etmiyor ve Apple firmasının haksız kazanç elde ettiğini söylüyor. Apple ise kendi işletim sisteminde herkesin bu komisyonu ödemek zorunda olduğunu ifade ediyor.

Epic Games ve Apple

Her iki platform da bugünlere gelene kadar çok fazla emek ve çaba gösterdi. Özellikle de imaj yaratmanın ne denli zor olduğu bilinir. Gelen son sızıntılara göre Epic Games, Apple ile alakalı olarak kendi imajlarından yararlanmak istediğini ifade etti.

Geldiğimiz şu noktada Apple ve Epic Games arasındaki mücadele daha da kızışacak gibi görünüyor. Sizce ikili arasındaki mücadele nereye doğru gidiyor?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here