Ana sayfa Haber EMUI 11 güncellemesi Huawei P40, P40 Pro ve Mate 30 Pro’ya yayılıyor

EMUI 11 güncellemesi Huawei P40, P40 Pro ve Mate 30 Pro’ya yayılıyor

0

Huawei, Huawei P40, P40 Pro ve Mate 30 Pro için EMUI 11 kararlılığını yeni sunmaya başladı. Güncellemenin ekran görüntüsü Huawei Ailesi’den Reddit’e gönderildi. Beta’da bulunanlarla karşılaştırıldığında çok önemli olmayan bazı güncellemeleri görebiliriz.

HUAWEI EMUI 11 GÜNCELLEMESİYLE GELEN DEĞİŞİKLİKLER

En dikkate değer değişiklikler, Huawei’nin Android’e güvendiğini daha da ifade eden, Huawei’nin Harmony İşletim Sistemine geçmesidir. Örneğin, açılış ekranında EMUI açılış ekranı hala “Powered by Android” yazıyor ancak artık yeşil Android logosunu kullanmıyor.

Diğer değişiklik, “Android” kelimesini çıkararak sadece “Güvenlik yaması seviyesi” yazan ifadesidir.

Huawei, Honor markasını 15,2 milyar dolara satacak

Huawei Mate 40 serisinde tanıtılan bazı yeni hava hareketleri bu güncelleme ile P30’a geldi. Ayrıca, “Yıldızlı Gece” adında yeni bir EMUI teması var.

Güncelleme 11.0.0.151 sürüm numarasıyla gelir ve yaklaşık 1.1 GB depolama alanı kaplar. Huawei’nin ABD’deki yasağının devam eden gelişmeleri ve bir Google Hizmetleri lisansını güvence altına alamamasına bağlı olarak EMUI 11, Huawei akıllı telefonları için (bu sözde listesi) “Android” in son sürümü olacak. Huawei’in başarmak için Harmony OS’nin ilk sürümü bekleniyor . EMUI 11, markanın en popüler akıllı telefonlarından bazılarının Huawei’nin yeni Google’sız işletim sistemine güncellenmesi için zemin hazırlıyor.

Sürüm daha önce aktarıldığı kadarıyla gelecek için bir geçiş noktası konumunda yer alıyor. Çünkü gelen bilgiye göre EMUI 11‘i çalıştıran her telefon HarmonyOS işletim sistemine istenirse (Spesifik olarak 2.0 sürümü) 2021’de geçiş yapabilecek. Yani Huawei’nin kendi işletim sistemi için yeni telefon alınmasına gerek kalmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here