Ana sayfa Araba Elon Musk Tesla Hisseleri İçin Yeni Yöntemler Arıyor

Elon Musk Tesla Hisseleri İçin Yeni Yöntemler Arıyor

0
Elon Musk Tesla araçları

Dünyanın en çok tanınan girişimcileri arasında yer alan Elon Musk, Tesla hisseleri ile alakalı son derece önemli açıklamalar yaptı. İşte konu ile alakalı merak edilen tüm detaylar.

Elon Musk Tesla hisseleri konusunda sürekli yeni stratejiler geliştirmeye çalışıyor. Kısa bir süre içerisinde otomobil satış gelirlerini 60 milyar dolar seviyesine kadar çıkarmayı planlıyor. Böylece diğer otomotiv devleri ile rekabet şansı ortaya çıkacak. Mesela tek başına Toyota bile önemli bir rakip anlamına geliyor.

Tesla hisseleri genellikle insanların ona duyduğu güven nedeniyle oldukça yüksek. Ancak şirketin bu güveni kanıtlayabilimesi için mutlaka satış rakamlarında iyi bir sıçrama yakalaması gerekiyor. Mesela 2020 yılının 4. çeyreğinde şirketin otomobil satışları 9.31 milyar dolar seviyesindeydi.

Elon Musk Tesla hisseleri için yeni yazılımlar oluşturacak

Elon Musk tarafından ifade edildiğine göre şirket otonom sürüş yazılımlarını araçlarına adeta enjekte edecek. Böylece Apple markası gibi aynı zamanda yazılım da göndermiş olacak.

Elon Musk Tesla hisseleri
Otonom sürüş gibi çeşitli programlar Tesla şirketine önemli ölçüde gelir sağlayabilir. Birçok kişi bu teknolojiyi zaten bekliyordu. Aylık abonelik şeklinde verilmesi planlanan bu tür programlar, firmaya önemli ölçüde katkı sağlayabilir.

Tesla şirketinin 50 milyar dolar seviyelerinde otomobil satışı yapması ve yazılım çözümleri üretmesi ciddi bir gelir sağlayacaktır. Bu sayede firmanın yaklaşık 1 trilyon dolar seviyelerine ulaşması bekleniyor. Her ne kadar tablo olumlu gibi görünse bile şirketin işi son derece zor. Sizce Tesla istenilen hedeflere ulaşabilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here