Ana sayfa Blog Eğitimhane Nedir? Eğitimhane 1,2,3 ve 4. sınıflar

Eğitimhane Nedir? Eğitimhane 1,2,3 ve 4. sınıflar

0
egitimhane.com

Eğitimhane eğitim konusunda 1,2,3 ve 4. sınıfın farklı kategorilerde dosya paylaşımı ve indirilmesine yönelik sistemi bulunan ve okula yardımcı olarak tasarlanmış bir uygulamadır. Birbirinden farklı ve yaratıcı etkinlikleri sayesinde öğretmenlerin de sıklıkla kullandığı bir sistem haline gelmiştir. Kendisine “Eğitim Yuvası” adı verilen site uzun yıllardır varlığını korumaktadır.


İlginizi Çekebilir: Dijital Eğitimle 65 Yaş üstü Online Olacak


eğitimhane

Öncelikle kullanmakta olduğunuz web tarayıcısı üzerinden www.egitimhane.com sitesine erişmeniz gerekmektedir. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde kaydol seçeneğini göreceksiniz. Eğitim ve öğretim sürecinde profesyonel yardım almak her birey için önemli bir koşuldur. Çünkü bu süreçte öğrenciler ve veliler için profesyonel bir yardım rehberi şarttır.

Eğitim merkezi, öğrencilerin zorlandıkları konuları ve merak ettikleri üniteleri öğrenmek için başvurdukları ilk adrestir. Çünkü bu platform, hayatın her kesiminden öğrencilere ve velilere profesyonel destek sağlamayı hedefliyor.

Kurulduğu ilk günden itibaren bu misyon doğrultusunda faaliyet gösteren eğitim hane sitesi, popülaritesini her geçen gün artırmaktadır. Ancak birçok kişi eğitim kurumuyla ilk tanıştıklarında nasıl kaydolacağını bilmiyor. Eğitim hane sitesine nasıl kaydolacağınıza daha yakından bakalım.

Eğitimhaneye Nasıl Üye Olunur?

Eğitimhaneye üye olmak için egitimhane.com adresine girmek gerekmektedir. ana ekranda üye ol butonunu tıkladıktan sonra karşınıza hakkınızda doldurmanız gerekecek sorular çıkacaktır. Bu sorulara doğru cevap vererek üye olma işlemi yapılmaktadır.

Öncelikli olarak bir üye adı oluşturulması istenir. Üye adınız, e-posta adresi girildikten sonra bir şifre oluşturmanız istenir. Şifreyi tekrarlayarak yanlış girilme olasılığını da ortadan kaldırmış olmaktasınız. Kaçıncı sınıf olduğunuzu belirtmeniz halinde size özel olarak ekranda o sınıfla ilgili bildirimlere ağırlık verilecektir. Bulunduğunuz ili de belirtmeniz kayıt aşamasında istenen bilgiler arasında yer almaktadır. Bütün bilgilere doğru cevap verdikten sonra en aşağıda yer alan üye ol butonuna tıklamanız halinde belirtmiş olduğunuz e posta adresine aktivasyon kodu gönderilecektir.

E postanızı açtığınız zaman gelen aktivasyon koduna tıkladığınızda sistem sizi tekrar eğitimhane sayfasına yönlendirecektir. Böylece üyelik kaydınız başarı ile gerçekleşmiş olacaktır. Eğer e posta adresi ile aktivasyonu doğrulamazsanız, sisteme üye olursunuz fakat; bir ay gibi sürenin sonunda hesabınız kapanır. Bu nedenle aktivasyonu anında oluşturmakta fayda vardır.

Eğitimhane 1. , 2. , 3. ve 4. Sınıflar

Eğitimhane sitesi hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin ilgi ve merakla takip ettikleri bir eğitim sitesidir. İçeriğinde 1. , 2. , 3. Ve 4. sınıflara ait her derse uygun şekilde planı yapılan ders içi etkinlikleri yer alır. Sınıf sınıf ayrılması dersin müfredat içeriklerine uygun olarak planlanmasından kaynaklıdır. Öğretmenler ders içinde yapacakları etkinlikleri buradan almak ve indirmek için bu siteye üye olmaktadırlar. Öğrenciler ise, derslere ek kaynak olarak evlerde etkinliklerini yapabilmek amacıyla ve yazılılara hazırlanabilmek amacıyla sisteme üyelik yapıyorlar. Hem yazılılara hazırlık hem de derslerin konusunun pekiştirilmesi üzerine tasarlanan ilkokul programlarında müfredata uygun olarak hazırlanan içerikler üretilmektedir. Son derece profesyonel bir sistem anlayışı ile hazırlanan uygulamalar çoğunlukla Word dosyası halinde sistemde bulunur. Bilgisayarlara indirilmesi gerekir.  Her sınıfın kendi içeriğine uygun şartlarda hazırladığı sistemde okuma yazma etkinlikleri, matematik problemleri, sosyal bilgiler etkinlikleri, din bilgileri etkileri yer almaktadır. Öğrencilerin okulda öğrendiklerini pekiştirmelerine yardımcı olacak nitelikte kaynaklar yer almaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here