Ana sayfa Haber EBA Sistemi Yine Çöktü: İşte Hatanın Gerçek Nedeni

EBA Sistemi Yine Çöktü: İşte Hatanın Gerçek Nedeni

0
EBA sistemi

Milyonlarca öğrencinin EBA sistemi ile imtihanı devam ediyor. işte milli eğitim bakanlığı tarafından çok övülen bu sistemin çökme nedeni.

Öğrencilerin uzaktan eğitim almak için kullandığı yeni bir yöntem ile birlikte, her şeyin sorunsuz gideceği tahmin ediliyordu. Ancak genellikle Türkiye’deki altyapılar sadece az kişinin girdiği senaryolara göre hazırlanıyor.

Bu tür durumlarda, genellikle çok fazla yüklenme olduğu için çökme sorunları yaşanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzun bir süredir kullanılan ve övülen sistemlerden bir tanesi olarak bilinen EBA, yeniden çöktü. bugüne kadar defalarca çökme sorunu ile karşı karşıya kalması sistemi tartışmaya açmıştı.

EBA sistemi geri düzelecek mi?

Bu sisteme girenler karşılarında mapping verisi alınamadı yazısını görüyor. Bu yazı ile birlikte, sistemin bir süredir hata verdiği ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı, durumun farkında ve yeni önlemler almak için çalışmalarını genişletti.

EBA sistemi

Ortaya çıkan bu hatanın giderilmesi için öncelikle yoğunluk kaldırma gücüne sahip sunucuların tercih edilmesi şart. Sunucu yoğunluğu eğer düzeltilmezse muhtemelen aynı problem devam edecek.

Zoom alt yapısı ile çalıştırılan sistemde, şu an itibarıyla giriş yapmak neredeyse imkansız. Girişin kusursuz bir şekilde yapılabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ya yeni sunucular alınacak ya da öğrencilerin girmeye çalıştığı sistem değiştirilecek.

Hatırlayacağınız üzere bundan kısa bir süre önce yine benzer giriş sorunları yaşamıştı. Muhtemelen bu ve buna benzer sorunlar daha fazla yaşanacak. Sizler de EBA’ya girmekte zorlanıyor musunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here