Ana sayfa Haber EA Play Xbox Game Pass’e geliyor

EA Play Xbox Game Pass’e geliyor

Eylül başında Microsoft, Xbox Games Pass PC üyeleri için EA'nın kendi abonelik hizmeti olan EA Play'e erişimini içereceğini duyurdu. Microsoft o zamandan beri bu hizmetin Aralık ayında PC'de başlayacağını belirtti. Xbox konsol sahiplerinin ise 10 Kasım'da alacağını duyurdu.

0

Xbox Game Pass Ultimate aboneleri, Microsoft’un yeni nesil konsol lansmanı için EA Play’e tam zamanında erişebilecek. EA Play, Microsoft’un hem Xbox Series X hem de Xbox Series S konsollarını piyasaya sürdüğü aynı gün olan 10 Kasım’da Xbox Game Pass Ultimate’a geliyor. Yalnızca Xbox Game Pass Ultimate aboneleri (aylık 44,99 TL) xCloud ve birlikte verilen Xbox Live Gold avantajlarının yanı sıra EA Play’e erişebilecekler.

EA PLAY İLE OYUN KOLEKSİYONU ARTACAK

EA Play, The Sims, FIFA, Mass Effect ve çok daha fazlası dahil olmak üzere 60’tan fazla ek EA oyununa erişim içerecek. EA Play, Game Pass’e benzer ancak EA’in oyunlarına özeldir. Xbox Game Pass Ultimate aboneleri, Aralık ayında Windows 10 bilgisayarlarda EA Play’den oyun indirip oynayabilecek. Xbox Game Pass’in PC tarafında bulunan oyun koleksiyonunu artırabilecek.

Microsoft ayrıca Bethesda’nın klasik serilerini yakında hem konsol hem de PC için Xbox Game Pass’e eklemeyi planlıyor. Eklemeler, Microsoft’un Bethesda Softworks ana şirketi ZeniMax’ı 7.5 milyar dolara satın almasının ardından geldi. Doom Eternal, 1 Ekim’de yapılacak ilk eklemelerden biri olacak. Microsoft, Game Pass’e gidecek Bethesda oyunlarının tam listesini henüz açıklamadı.

ÖZEL TASARIM IPHONE 12 PRO ÖN SİPARİŞE AÇILDI

EA PLAY İLE XBOX GAME PASS’TE İLK GÜN BİRİNCİ SINIF OYUNLAR

EA Play, üyelere piyasaya sürülmelerinden biraz önce yeni oyunların 10 saatlik ücretsiz denemelerini, saklayacakları oyunlarda indirimleri ve yalnızca üyelere özel diğer içerik ve avantajları sunar. EA Play, konsolda Xbox One, Xbox 360 ve orijinal Xbox oyunlarının ve bilgisayardaki PC oyunlarının kitaplığına katılıyor. Microsoft, Grounded, Halo Infinite veya Forza Motorsport gibi tüm birinci sınıf oyunlarını ilk gün Xbox Game Pass’te yayınlamayı uzun süredir taahhüt ediyordu.

EA PLAY ÜYELİKLERİ XBOX GAME PASS ULTİMATE ÜYELİĞİNE DÖNÜŞECEK

Hem EA Play hem de Xbox Game Pass’e halihazırda aboneyseniz, Microsoft EA Play aboneliklerini iptal ediyor ve 50 günden fazla kalan süre yuvarlanarak üçte bir oranında Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine dönüştürülüyor. Microsoft’un Xbox destek sitesinde detaylı bir sık sorulan sorular bölümü var. Esasen hesabınızda 3 aya kadar EA Play varsa, hesabınıza 1 aylık Xbox Game Pass Ultimate eklenecektir. Hesabınızda kalan 4 ila 6 aylık EA Play, hesabınıza 2 aylık Xbox Game Pass Ultimate eklenmesi anlamına gelir.

SAMSUNG GALAXY TAB ACTIVE3 DUYURULDU

Microsoft’un hesaplara ekleneceğini tahmin ettiği dönüşümlerin tam tablosu aşağıda verilmiştir:

EA Play’de kalan üyelik süresi

1 ay ise 10 gün
2 ay ise 21 gün
3 ay ise 1 ay
4 ay ise 1,5 ay
5 ay ise 1 ay 3 hafta
6 ay ise 2 ay
7 ay ise 2,5 ay
8 ay ise 2 ay 3 hafta
9 ay ise 3 ay
10 ay ise 3,5 ay
11 ay ise 3 ay 3 hafta
12 ay ise 4 aylık bir süre ile Xbox Game Pass Ultimate üyeliği elde edersiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here