Ana sayfa Haber Dünyanın ilk MicroLED akıllı saati: Aphaea Watch

Dünyanın ilk MicroLED akıllı saati: Aphaea Watch

Konka, 35 güne kadar pil ömrüne sahip dünyanın ilk MicroLED akıllı saati olan Aphaea Watch'ı tanıttı.

0

Dünyanın ilk Micro LED akıllı saati Çin’de Konka‘nın gerçekleştirdiği bir lansmanla tanıtıldı: Aphaea Watch. Görüntü teknolojisi yeni bir çağa giriyor, Konka APHAEA Micro LED gelecek ekran ürün matrisini yayınladı.

2020 Chongqing MicroLED Endüstri İnovasyon Forumu ve Konka Yarı İletken Ekran Teknolojisi ve Ürün Lansmanı Konferansı bugün Çin’de düzenlendi. Lansmanda Konka Group Başkan Yardımcısı ve Chongqing Optoelektronik Teknolojisi Enstitüsü Başkanı Li Hongtao bir konuşma yaptı. Konka Group’un yarı iletken endüstrisindeki yerleşimini ve başarılarını tanıttı. Konferansın sonunda Konka, dünyanın ilk Micro-LED saatini piyasaya sürdü.

Yeni yıl Hediye Önerisi: Honor Watch GS Pro

KONKA APHAEA WATCH ÖZELLİKLERİ

Şirket tarafından yayınlanan ayrıntılara göre, dünyanın ilk mikro-LED saati, yalnızca 0,12 mm cam alt tabakaya sahip 2 inç mikrokristalin ekran kullanıyor. Şirket, çip boyutunun gerçek bir microLED ürünü olan 30um’den daha az olduğunu söylüyor. Ek olarak, ekran sürücüsü, çok iyi bir görüntüleme etkisine sahip en gelişmiş aktif düşük sıcaklık polisilikon yarı iletken ekran teknolojisini kullanır.

Üstelik bu saatin ekranı maksimum 1500nit parlaklığa ulaşabilir. Renk gamı ​​DCI-P3 renk gamının %147’sine ulaşabilir. Çalışma sıcaklığı -30 ila 70 dereceye ulaşabilir ve pil ömrü 35 güne ulaşabilir.

MicroLED, görüntüleri oluşturmak için arkadan katmanlardan ışık yaymak için LED arka ışık modülleri gerektiren geleneksel LCD ekranların aksine, OLED paneller gibi kendinden emisyonlu arka ışık kullanır.

Mikro LED, çok yüksek kontrast, son derece koyu siyahlar ve OLED gibi hızlı tepki süresi gibi efektler elde edebilir. Bununla birlikte, Micro LED inorganik yapısı nedeniyle daha yüksek parlaklığa sahiptir. OLED’den daha kararlıdır.

2018’den bir rapor, Apple’ın smartwatch, AR cihazı ve başka bir bilinmeyen ürün için microLED kullanmaya çalıştığını ortaya çıkardı. Konka, akıllı saatinde kullanılan ekranın üreticisini açıklamasa da BOE’den şüpheleniyoruz. Çinli ekran üreticisi geçen yıl microLED panellerini seri üretmeye başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here