Ana sayfa Donanım Dünyanın en ince bilgisayarı Türkiye”de!

Dünyanın en ince bilgisayarı Türkiye”de!

0

Dünyanın en ince bilgisayarı Media Markt”ta satışa çıktı

Bilişim dünyasında yepyeni bir çığır açan Dell Adamo XPS, dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olma özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Dizüstü bilgisayarların en gelişmiş dizaynı Dell Adamo XPS yalnızca 9.9 milimetrelik inceliği ve eşsiz tasarımı ile bilişim dünyasındaki standartları yeniden belirliyor.

Kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunan Dell Adamo XPS, yalnızca bir parmak hareketi ile açılıyor ve klavye kelimenin tam anlamıyla ekranın altında birden bire beliriyor. Bilgisayarın sahip olduğu özellikler ise Dell mühendislerinin küçük bir alana en yeni teknolojiyi sığdırması ile kullanıcıların hayatına kolaylık getiriyor:
 

Ayrıntılara gösterilen özen, Dell Adamo XPS”in kutusunda da kendini belli ediyor. Siyah, mücevher kutusu şeklindeki paketin içindeki kumaşla sarmalanmış olan Adamo XPS ve aksesuarlar mükemmel bir hediye duygusu yaşatıyor. Adamo XPS, önde gelen teknoloji analisti Rob Enderle ve Digital Trends tarafından en iyi Windows 7 ürünü olarak tanımlanıyor.

 

 

Türkiye”de sadece 30 şanslı kişinin olacak!

“Tüm dünyada çok sınırlı adet üretilen Dell Adamo XPS, seçkin tasarımı ve zerafetiyle Türkiye”de yalnızca 30 şanslı kişinin olacak” diyen Dell Türkiye Tüketici ürünlerinden Sorumlu ülke Müdürü Gülfem çakmakçı, ürünün Eylül ayından itibaren Media Markt mağazalarında satışa çıkarıldığını söyledi.

 

Türkiye”deki 15 mağazası ile dünya markalarını en iyi hizmet kalitesi, en bol seçenek ve en düşük fiyatlarla müşterilerine sunan Media Markt tarafından satışa sunulacak Dell Adamo XPS”ler ile, Media Markt yine tüketicisine son teknolojiyi ilk sunan olmaya devam edecek.
 

“Dell çok ünlü tasarımcılarla ve konusunda uzman mühendislerle aslında koleksiyonerler için de çok özel bir ürün olan Adamo XPS”i üretti. Lüksün ve zarafetin bir bilgisayara kattığı ilhamı Dell Adamo XPS”te yakalamak mümkün” diyen çakmakçı, farklı bir tarzı arayanların Adamo XPS ile stillerini tamamlayacaklarının altını çizdi.
 

Yeni tasarım ve estetik anlayışı ile kişiselleştirme seçenekleri de sunan Adamo XPS en çok talep edilen teknolojileri birleştiriyor. Yeni bir ürün grubunun amiral gemisi olarak geliştirilen Adamo”nun adı, Latince “aşık olmak” sözcüğünden türetilmiş. özel anlamı ve niteliği ile koleksiyonerlerin de sahip olmayı çok arzulayacağı Adamo XPS Eylül ayından itibaren Media Markt mağazalarından satın alınabilir.

Adamo XPS satış fiyatı ise 5499TL”dir.

 

 

özelikler

9.99mm incelik ile dünyadaki en ince dizüstü bilgisayar
Sadece 1.44 kg ağırlık (20WHr batarya ile)
Klavye ekranın içine katlanarak kapak kapandığında tamamen kaybolur
Dokunmatik kilit sistemi bir parmak temasıyla kapağı serbest bırakır
Açıkken bilgisayarın gövdesi yükselerek hem görüşü kolaylaştırır hem de ısınmayı azaltır
Kolaylıkla değiştirebilir bataryası, piliniz bittiğinde yenisiyle değiştirmenize izin verir.
Katı hal sabit disk; daha hızlı, daha serin, daha sessiz ve daha güvenli kullanım sağlar.
Metal tuş takımı, kusursuz kenar kıvrımları ve alüminyum vurgular
çoklu dokunmatik fonksiyonlu touchpad
Entegre Intel grafik kartı
Bütünleşik Bluetooth 2.1 ve 802.11n wireless (kablosuz erişim)
Yüksek çözünürlüklü (720p) 13.4 inç WLED ekran
I/O: display port, 2 adet USB 2.0, kulaklık çıkışı
Display Port -> HDMI, Display Port -> VGA çeviciler
 

Ek olarak Adamo XPS”e özel seyahat adaptörü
İşletim sistemi: Windows 7 Home Premium (64-bit)

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here