Ana sayfa Haber DuckDuckGo ve Google Büyük Anlaşmazlığa Düştü!

DuckDuckGo ve Google Büyük Anlaşmazlığa Düştü!

0
DuckDuckGo ve Google

Dünyanın en büyük iki arama motoru olan DuckDuckGo ve Google arasında çok ciddi bir anlaşmazlık yaşandı. Ortaya çıkan son bilgilere göre işler biraz karıştı. Hadi gelin bu ikili arasındaki mücadeleye daha yakından bakalım.

Google bundan çok kısa bir süre önce 4,34 milyar euroluk ceza almıştı ve bu durum şirketin zor durumda kalmasına neden oldu. Tüm bunlar daha henüz unutulmadan bu sefer de DuckDuckGo ile ilgili bir sorun gündeme geldi. Aslında sorunun kaynağı DuckDuckGo arama motoru değil. Google, buraki problemin kaynağında yer alıyor.

DuckDuckGo ve Google çekişmesi devam ediyor

Google, kendi arama motorunu Android ekosisteminde neredeyse zorunlu tutuyor. Bunun farkında olan diğer arama şirketleri, platforma dava açtı ve kazandı. Cezalardan hemen sonra Google, yeni bir sistemle birlikte bu konuda bazı değişiklikler yaptı.

DuckDuckGo ve Google

Şirkete sunulan teklifler sonrasında herhangi bir tanesinin önerilen arama motoru olmasına karar veriliyor. Ancak her 3 ayda bir yapılan bu seçimler, Google şirketine en fazla ücret ödeyen kuruluşun kazanmasıyla sonuçlanıyor. Durum böyle olunca ortaya pek adaletli bir sistem çıkmıyor. Bunun farkında olan DuckDuckGo ekibi şirketin insanları istismara açık hale getirmeye gayret ettiğini söylüyor.

Bildiğiniz üzere DuckDuckGo, genel olarak gizliliğe çok fazla önem verdiğini ifade ediyor. Yani onlara göre bu platform, kullanıcıların gizliliğine çok fazla önem vermeli. İkili arasındaki tartışma mahkemede bitebilir. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Google Meet mobil cihazlara gürültü engelleme geldi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here