Ana sayfa Haber Drone kullanıcılarına DJI müjdeli haberi verdi

Drone kullanıcılarına DJI müjdeli haberi verdi

DJI şimdi uçup giderse drone'nuzu değiştirmek için bir garanti satıyor. Bir drone değiştirmekten daha ucuzdur.

0

DJI şimdi Mini 2 ve Mavic Air 2 drone modelleri için kendi zihinlerini geliştirip uçmaları durumunda uçuş kapsamı sunuyor. Kaçan drone değiştirmenin maliyeti mini için 225 dolar ve Mavic için 399 dolardır. Bu, DJI’nin Care Refresh uzatılmış garantisinin fiyatına eklenir. Bunun için Mini için 50 dolar ve Mavic için 80 dolar ödersiniz. Bu drone’lardan birine ve uzatılmış garantiye zaten sahipseniz, ileriye dönük uçuş yolu değişimleri için hak kazanırsınız.

DJI DRONE İÇİN GARANTİ TERCİHLERİ NEDİR?

Uzatılmış garanti, drone’nuza yılda iki kez hasar verirseniz, her biri 50 dolar karşılığında değiştirmenize de olanak tanır. Uçuş kapsamı için tek seferlik bir sınır vardır. Değişiminiz de AWOL’a giderse, onu değiştirmek için kancaya takılırsınız. Ancak garantinin daha pahalı olan ve üç kaza ve iki uçuşu kapsayan iki yıllık bir sürümü vardır.

Fujifilm X-E4 kamerayı duyurdu

GARANTİ KAPSAMI NEDİR?

Yeni bir drone fiyatının yarı fiyatına, değiştirme maliyetleri, kaybolan veya çalınan bir iPhone’u değiştirmek için yalnızca 149 dolar ücret alan ‘Hırsızlık ve Kayıplı AppleCare Plus’ gibi bir şeye kıyasla oldukça yüksektir. DJI’ın kapsamı, drone’nuzun kaybolması veya çalınması durumunda sizi kapsamaz. Yalnızca gökyüzü tarafından alınırsa, aynı zamanda başlaması daha az maliyetlidir. Örneğin; iPhone 12’ye ‘Hırsızlık ve Kayıp’ kapsamını eklemek, 219 ABD doları veya bir iPhone 12 Pro için 269 ABD dolarıdır.

Elbette, drone’ların ilk başta kendi başlarına uçmamalarını umarsınız. DJI duyuru sayfasında “karmaşık ortamlarda veya sinyal girişimi, kuvvetli rüzgarlar veya engelli görüşlerin olduğu yerlerde uçarken bazı kazaların kaçınılmaz olduğunu” söylüyor. Pahalı bir drone alsaydım, bu durumların çoğunda ne yapacağını bileceğini umardım (rüzgar, uçuş olayında geçerli bir faktör gibi görünse de).

Görünüşe göre DJI bu konuda ilerleme kaydetmiş gibi görünüyor. Googling “drone flyaway” 2018 ve öncesine ait birkaç hikaye ortaya çıkarıyor. Ancak günümüzde daha az sıklıkta görülüyor. Yine de, güzel dronunuzu kaybetmekten endişeleniyorsanız, gökyüzündeki büyük drone fabrikasını ziyaret etmek için Dünya’nın huysuz bağlarından kurtulmaya karar verirse daha fazla seçeneğe sahip olmak iyidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here