Ana sayfa Blog Dijital İletişimin Gücü ile Türk Sporuna Farklı Bir Gelir Modeli

Dijital İletişimin Gücü ile Türk Sporuna Farklı Bir Gelir Modeli

Capital Sports Media, spor kulüplerine sunduğu farklı değer teklifleri ile bu yıl adından daha fazla söz ettirmeye hazırlanıyor.

0
Türk Sporuna Farklı Gelir Modelleri

Pandemi döneminde karşılaşmaların uzun süredir seyircisiz oynanması ile önemli bir gelir kaybına uğrayan kulüpler farklı kampanyalar, taraftar dayanışması ve sponsorluklarla yeni gelir modelleri yaratmak için çaba sarf ediyor.

Türkiye’deki ilk iş birliği anlaşmasını Galatasaray Spor Kulübü ile imzalayan Capital Sports Media, kulübün saha içi reklam alanlarının kullanım ile ilgili önemli bir yatırım gerçekleştirmişti. Galatasaray ile anlaşmasını 2021 itibarıyla sosyal medya pazarlama faaliyetlerini de iş kapsamına katarak genişleten şirket, bu yatırımı Anadolu kulüpleri ile bir adım ileri taşıdı. Capital Sports Media, Göztepe Spor Kulübü ve Sivasspor Kulübü ile de sosyal medya içeriklerinin markalarla buluşturulması kapsamında anlaşmaya vardı. Şirket önümüzdeki dönemde daha fazla Türkiye Süper Lig ekibi ile yeni potansiyel gelir fırsatları yaratmak üzere anlaşmayı hedefliyor.

Mustafa Turgun / Capital Sports Media

Capital Sports Media Türkiye Genel Müdürü Mustafa Turgun yaptığı değerlendirmede şu görüşlere yer verdi; “Dünyada ve Türkiye’de spor alanında özellikle pandemi sonrası gün yüzüne çıkan maddi sıkıntılar birçok kulübü olumsuz etkiliyor. Başta seyircisiz oynanan müsabakalar olmak üzere, pandemi kaynaklı birçok etken, spor kulüplerini yeni maddi kaynaklar bulmaya teşvik ediyor. Capital Sports Media bu zorlu dönemde daha da öne çıkan dijital iletişimin gücüyle, kulüplere farklı gelir modelleri ile kazanç elde etme potansiyeli sunuyor. Doğrudan ihtiyaçlara odaklı ve butik çözümler sunan bir medya ajansı olarak, bugünkü büyük sosyal medya potansiyelinin yeteri kadar gelire dönmediğini görüyoruz. Farklı kültürleri bir arada toplayan bu mecralar farklı tüketici ve iletişim çözümleriyle geleceğin en önemli marka iletişim platformları arasında yer alacaktır. Yeni sosyal medya içerik stratejimiz ve yaklaşımımızla bu önemli alana katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Burada tek tek her kulüple birlikte çalışarak etkileşimi de en verimli biçimde artırmak hedeflerimiz arasında.

Galatasaray Spor Kulübü – Capital Sports Media

Bunu yaparken de güçlü bir veri analizi ile ileriki dönemlerde de kulüplerimiz için iç görü oluşturacak bir yöntem izleyeceğiz. Süper Lig kulüpleri, taraftarlarla bağlantı kurmak için sosyal medyanın ne denli önemli olduğunun farkındalar. Capital Sports Media çatısı altında, milyon TL’leri aşan kazanç potansiyeli ile pazardaki bu harekete ve gelişime öncülük etmeyi amaçlıyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here