Ana sayfa Haber Cyberpunk 2077 oyununun 1.2 yaması ertelendi

Cyberpunk 2077 oyununun 1.2 yaması ertelendi

Cyberpunk 2077’nin bir sonraki büyük yaması 1.2, stüdyo saldırısının ardından Mart ayının ikinci yarısına ertelendi.

0

Cyberpunk 2077 oyununun bir sonraki büyük yaması 1.2, geliştirici CD Projekt Red’in bu ayın başlarında bir fidye yazılımı saldırısının kurbanı olduğunu açıklamasının ardından ertelendi. Bir sonraki büyük yama olan 1.2’nin Mart ayının ikinci yarısında yayınlanması planlanıyor.

“Daha önce detaylandırdığımız zaman aralığında Cyberpunk 2077 için Yama 1.2’yi sunmak istiyor olsak da, stüdyonun BT altyapısına yapılan son siber saldırı ve güncellemenin kapsamlı kapsamı bunun maalesef gerçekleşmeyeceği anlamına geliyor – biraz daha zamana ihtiyacımız olacak,” CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 Twitter hesabı üzerinden söyledi.

Activision’dan PS4 sahiplerine Call of Duty uyarısı

Fidye yazılımı saldırısı, hem kaynak kodunu hem de çalışanların kişisel bilgilerini ve daha sonra internette satıldığı iddia edilen diğer hassas bilgileri içerdiğinden, CDPR için önemli bir kesinti kaynağı olmuştur. Bloomberg’in Çarşamba günkü yeni bir raporuna göre, hack, bazı CDPR çalışanlarının işlerini etkili bir şekilde gerçekleştirmesini neredeyse imkansız hale getirdi.

CYBERPUNK 2077 1.2 YAMASI HACK NEDENİYLE ERTELENDİ

İşte Bloomberg’den Jason Schreier, hackin stüdyoyu içinde bıraktığı kargaşa düzeyini bildiriyor:

CD Projekt, bilgisayar korsanlarına fidye ödemeyi reddettiğini söyledi. Sonuç olarak, çalışanlar şirketin sanal özel ağında oturum açamıyor ve bu da işlerinin çoğunu yapmak için gereken sistemlere ve araçlara erişmeyi imkansız hale getiriyor, dedi insanlar, halka açık konuşma yetkileri olmadığı için isimsizlik talep ediyorlar.

Bilgisayar korsanlığındaki kişisel kimlik verilerinin sızmasının çalışanların kişisel yaşamlarında nasıl tahribata neden olduğu hakkında daha fazla bilgi:

Plansız tatile rağmen, hack, çalışanlar için bir kabustu. İşgalcilerin, Polonya kimlik numaraları ve pasaport bilgileri dahil olmak üzere kişisel bilgilerine erişmeleri, şirketin personeline hesaplarını dondurmasını ve güvenlik ihlalini hükümete ve bankalarına bildirmesini sağladığını söyledi. İnsanlar ayrıca, çalışanlardan bilgisayarlarını kötü amaçlı yazılım veya diğer izinsiz girişlere karşı taranmaları için şirketin BT personeline göndermelerinin istendiğini söyledi.

Cyberpunk 2077, son derece hatalı bir durumda piyasaya sürüldü ve bu, Sony’nin oyunu PlayStation Store’dan kaldırmak için sert bir adım atmasına neden oldu. CD Projekt Red, lansmanından bu yana sorunları çözmek için çok sayıda güncelleme ve düzeltme yayınladı ve sanki yama 1.2 şimdiye kadarki en önemli olabilirmiş gibi görünüyor. CD Projekt Red, “Yama 1.2 hedefimiz önceki güncellemelerin ötesine geçiyor” dedi. Stüdyo ayrıca ücretsiz DLC’ler ve ücretsiz bir yeni nesil konsol güncellemesi üzerinde çalışıyor.

Hackerların Cyberpunk 2077 ve Witcher 3 dahil olmak üzere CD Projekt Red’in bazı oyunlarının ve şirket içi belgelerin kaynak koduna eriştiği bildirildi. Bilgisayar korsanlarının çaldıkları verileri açık artırmada sattıkları bildirildi.

Bu öğleden sonra yayınlanan bir Bloomberg raporundan, CDPR’ye yapılan fidye yazılımı saldırısının stüdyonun çalışma yeteneğini nasıl bozduğunu detaylandıran bilgiler eklendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here