Ana sayfa Haber Cyberpunk 2077 oyununu bekleyenlere kötü haber! Yine ertelendi…

Cyberpunk 2077 oyununu bekleyenlere kötü haber! Yine ertelendi…

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin yayınlanmasını 21 gün erteliyor. Yani oyun 19 Kasım'da değil, sadece 10 Aralık'ta yayınlanacak. Stüdyoya göre, oyunun tüm farklı sürümlerinin sorunsuz çalışması için daha fazla zaman gerekiyor.

0

Cyberpunk 2077 bir kez daha erteleniyor, bu sefer 10 Aralık’a kadar. Geliştirici CD Projekt Red, daha önce 19 Kasım’da yapılması planlanan oyunun lansman günü yaması üzerinde çalıştığını söylüyor. Gecikmeyi kısmen çoklu platform sürümüne bağlıyor.

CD Projekt Red yaptığı açıklamada, Cyberpunk 2077’yi dokuz farklı versiyonda hazırlamanın zor olduğunu açıkladı çünkü oyun aynı anda birkaç platformda piyasaya sürülecek. Bu, Xbox One, One X, Series X, Series S, PS4, PS4 Pro, PS5, PC ve Google Stadia’da test edilmesini gerektirir.

PUBG PS5 VE XBOX SERIES X İÇİN KARE HIZINI ARTIRIYOR

CYBERPUNK 2077 HESABINDAN TWEET’LE DUYURULDU

Şirket bir tweet’te, “Şu anda bizim için en büyük zorluk. Oyunu mevcut nesil, yeni nesil ve PC’ye aynı anda göndermek istiyoruz. Bu da oyunun dokuz sürümünü hazırlamamızı ve test etmemizi gerektiriyor. Her şeyin iyi çalıştığından ve her sürümün sorunsuz çalıştığından emin olmalıyız. Birisi 21 günün böylesine devasa ve karmaşık bir oyunda herhangi bir fark yaratabileceğini söylediğinde bunun gerçekçi olmayabileceğinin farkındayız ama gerçekten yapıyorlar.” dedi.

Cyberpunk 2077, Ekim ayının başlarında resmi olarak altın madalya kazandı (yani oyunun bir sürümünü kilitledi). Geliştiriciler Twitter üzerinden “daha fazla gecikme olmayacağına” söz verdi. Yayın sürümü tamamlandı. Ancak CD Projekt Red, oyunun piyasaya sürüldüğü gün için başka güncellemeler geliştiriyor. Bu tweet, geliştiricilerin fazla mesai yaptığı beklenmedik bir sıkışma döneminden sonra bile “Bu, eksik hesapladığımız dönemdir” diyor.

NİSAN AYINDA ÇIKACAKTI

CD Projekt Red’in Finans Müdürü Piotr Nielubowicz, oyunun piyasaya sürülmesinde daha fazla gecikme olmayacağını belirtmişti. Başlangıçta Nisan 2020, ardından Eylül ve ardından Kasım ayında lansmanının yapılması planlanmıştı.

Cyberpunk 2077, 2020’nin en çok beklenen oyunlarından biri oldu. Ancak en son gecikmeyle, bu yılın sonunda sadece gıcırtılı olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here