Ana sayfa Haber Coinstar Makineleri, Marketlerde Bitcoin İçin Para Takas Edilmesine İzin Verecek

Coinstar Makineleri, Marketlerde Bitcoin İçin Para Takas Edilmesine İzin Verecek

0

İnsanların Apple Pay gibi mobil cüzdanları kullananlar için giderek daha fazla para ödedikleri bir dünyada, markette bulacağınız makinelerin varlığı, yedek değişikliklerinizi daha faydalı bir not tabanlı nakit şekline dönüştürüyor gibi görünüyor.

Coinstar Makineleri Neler Yapabilecek ?

Bitcoin’in, ilk sahneye çıktıktan 10 yıl sonra yatırım yapmak isteyenlere nasıl ulaşabileceğinin son örneğini görüyoruz. Tabii ki Coinstar buna yardım eden tek şirket değil.


Birkaç yıldır, dünya çapında çok sayıda tahsis edilmiş ATM, kullanıcıların popüler şifreleme para birimlerini takas etmelerine izin verdi.

Ancak, Bitcoin toplanmasının marketlerde ve ABD’deki diğer yerlerde erişilebilir olmasını sağlamak, genel görünürlük açısından bir fark yaratacaktır.

Katılımcı bir makinede olmanız koşuluyla, kullanıcılar bir seçenek olarak “Bitcoin Satın Al”ı seçerek Bitcoin’lerini satın alabilirler. Daha sonra telefon numaralarını ve yapmak istedikleri işlemin ayrıntılarını girmeleri gerekir.

Bunu takiben, müşteriler Coinme web sitesinde kullanabilecekleri bir ödeme kodu alırlar. Coinstar’ın makinelerinin kaçının Bitcoin sunacağı ise henüz belli değil.

İlerleyen dönemlerde Türkiye içerisinde de bu tarz uygulamaların olmasını umuyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here