Ana sayfa Haber Clubhouse Android Sonunda Geldi

Clubhouse Android Sonunda Geldi

0

Clubhouse Android sürümü artık resmen yayınlandı. Android kullanıcıları, Play Store’dan Clubhouse uygulamasını indirebilecekler. Fakat uygulama, ülkemize biraz daha geç gelecek. Çünkü şuan sadece ABD kullanıcılarına açık.

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Android’e de gelecek olan Clubhouse uygulaması sonunda geldi. 4 milyon dolarlık uygulama, geçtiğimiz yıl sadece iOS kullanıcılarının hizmetindeydi. Çıktığı zamanlarda oldukça popüler olan uygulama, pek çok yatırımcıyı ve ünlüyü de bünyesine almayı başarmıştı.

Clubhouse Android’e Geliyor

Clubhouse Android sürümü sonunda geldi

Sesli konuşma uygulaması Clubhouse’u, artık Android kullanıcıları da indirecek. Uygulama, Pazar günü ABD’de Android kullanıcılarına Play Store’da açıldı. Uygulama yetkilileri, Clubhouse’un beta sürümünü yayınladı. Fakat şimdilik sadece tek bir ülkede mevcut.

Bu yılın başında Clubhouse, Android uygulamasını geliştirmeye başladı. Bu ay da geliştiriciler uygulamanın beta testlerine başladı. Önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanılmasını bekliyoruz. Yetkililerin söylediklerine göre, Android sürümü bu uygulama için en çok istenen özellik.

Clubhouse Android Türkiye
Clubhouse Android Türkiye

Uygulama yetkilileri, önümüzdeki aylardaki planlarının, kullanıcılardan geri dönüş almak ve eksiklerini gidermek olduğunu söyledi. Bildiğiniz gibi uygulama ilk çıktığı zamanlarda çok popülerdi. Aylar geçtikçe bu popülerliğini kaybetti. Fakat Android sürümü şimdi uygulamanın tekrar popülerleşmesini sağlayabilir.

Ancak Clubhouse’un Android sürümü, Twitter, Facebook, Discord gibi platformların Clubhouse benzeri özellikler çıkarmasından sonra karşımıza çıktı. Yani şimdi uygulama, bu platformlarla rekabet etmek zorunda kalıyor. Android hatta iOS kullanıcılarının da kullandığı bu özelliklerin önüne geçmek için kendisini geliştirmesi gerekiyor.

Türkiye’ye ne zaman geliyor?

Fakat uygulama yetkililerinin söylediklerine göre, kullanıcıların fikirlerini ciddiye alacaklar ve eksiklerini giderecekler. Eğer durum böyle olursa, bu saydığımız platformların Clubhouse benzeri özelliklerinin önüne geçebilirler.

Yetkililer, uygulamayı önce İngilizce konuşan ülkelere, sonra da tüm dünyaya açacaklarını duyurdu. Yani uygulama şuan ülkemizdeki Android kullanıcıları için mevcut değil. Fakat önümüzdeki aylarda tüm dünyada erişime açık olacak.

Şimdilik ülkemizde, Play Store’da bu uygulamayı görüntüleyebiliyoruz. Ön kayıt yazan bir seçenekle karşılaşıyoruz. Buna tıkladığınızda, uygulamayı ‘kullanılabilir olduğunda yükle’ seçeneği karşımıza çıkıyor. Bunu seçerek otomatik yüklemeyi etkinleştirebilirsiniz.

Nokia Android 11 alacak telefonlarını açıkladı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here