Ana sayfa Haber Celeste 2: Lani’s Trek çıktı!

Celeste 2: Lani’s Trek çıktı!

Celeste 2: Lani’s Trek tarayıcınızda bedava oynayabileceğiniz bir devam oyunu

0

Celeste, 2018’in en beğenilen oyunlarından biriydi, ancak bilmediğiniz şey, sıkı bir şekilde tasarlanmış platform oyununun dört günde bir oyun sırasında geliştirilen daha küçük bir projenin genişletilmiş bir versiyonu olduğudur. Maddy Thorson ve Noel Berry, Pico-8 platformu için orijinal Celeste’i yarattılar ve şimdi bu versiyonda Celeste 2: Lani’s Trek adlı bir devam oyunu var.

Aralarında besteci Lena Raine‘nin de bulunduğu geliştiriciler, bu yeni oyunun yapımının sadece üç gün sürdüğünü söylüyor. Oyun, Celeste’in çıkışının üçüncü yıl dönümünü kutlamak için çıktığı söylendi.

“Muhtemelen Celeste’nin devamı yapmayacağımızı söyledik, ama Celeste Classic’ten hiç bahsetmedik.

– Maddy Thorson (@MaddyThorson) 26 Ocak 2021

Pico-8‘e aşina değilseniz, bu, geliştiricilere, tanımlanmış teknik yeteneklere sahip gerçek bir donanımmış gibi oyunlar oluşturmaları için bir çerçeve sağlayan bir “sanal konsoldur”. Oyunlar, örneğin 128 x 128 çözünürlük ve özel bir 16 renkli palet ile sınırlıdır. Bu da ayırt edici bir görünüm sağlar. Oyunlara Pico-8 ön ucundan erişilebilir veya ayrı olarak dağıtılabilir.

Celeste 2’nin durumunda, Windows, Mac, Linux ve Raspberry Pi sürümlerini Itch.io’dan ücretsiz olarak indirebilir veya bu bağlantıdan tarayıcınızda oynatabilirsiniz. Klavyede C ve V tuşlarını kullanarak oyunu oynayabilirsiniz. (Klavye kontrolleri aldatıcı olduğundan, bir kontrol cihazı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.) Oyunun müziği Bandcamp’te de mevcut.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here