Ana sayfa Donanım Canon PowerShot SX230 HS

Canon PowerShot SX230 HS

0

Geliştirilmiş dizayn ve teknoloji parametreleriyle Canon Powershot SX230 HS
 

Digic 4 işlemcili, 12.1 milyon piksel arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü ve 35mm eşdeğer odak uzaklık değerine sahip 392mm telefoto değeri ortaya koyan 14x zum objektifiyle Canon PowerShot SX230 HS, kompakt dijital fotoğraf makinesi tanımı için yeni bir boyut ortaya koyuyor. Gelişmiş donanım yapısına rağmen özellikle de kalınlık ölçüsü, ağırlığı şaşırtıcı düzeylerde olan SX230 HS, boyutları itibariyle ele tam olarak oturdu ve cihazda tutuş için herhangi bir zorlayıcı tasarım sorunu kesinlikle fark edilmedi. SX230 HS “da maksimum diyafram mesafeleri f/3.1 den f/5.9″a değişirken üst düzey görüntü sabitleme sistemi de mükemmele yakın sonuçlar elde etmemizi sağladı.

 

canon powershot SX230 HS

 

3.0 inç Canon SX230 HS”de arka panel aydınlatmalı, PureColor II G LCD ekranı 461.000 nokta çözünürlük sunuyor ve bu LED ekrandaki teknolojik artıdan kesinlikle bahsetmek gerekir: arka panel aydınlatma, genel kompakt fotoğraf makinelerinde görülen yanlardan aydınlatmalı LED ekranlara oranla çok daha canlı ve doğal renk sonuçları elde edilmesini sağlıyor. Optik ve elektronik vizörü bulunmayan SX230 HS, 4.000 x 3.000 piksel fotoğraf çekimi yapabiliyor. 32 sahne modu bulunan SX230 HS, çeşitli ani çekim anlarında daha iyi sonuçlar elde edebiliyoruz. Akıllı Otomatik, Program Otomatik, Sahne modları, Manuel kontrol, enstantane öncelikli mod gibi modlarıyla sekiz beyaz dengesi ayarı sunuyor. PowerShot SX230 HS”de çok etkili bir four-mode flaş bulunuyor. Bu flaş etkili işlevselliğinin yanı sıra fotoğraf makinesi üzerinde şık bir şekilde konumlandırılmış ve SX230 HS”ye her açıdan estetik artı değerler katıyor.

 

Saniyede 24 kare, 1080p, 1920×1080 piksel(HD)video çekimi yapabilen SX230 HS ayrıca 720p çözünürlükte 30 kare(1280x 720 piksel) video kaydı yapıyor. üründeki video kayıtları MOV formatta H.264 sıkıştırmayla ve stereo Linear PCM ses içeriğiyle saklanır. ön paneldeki kanallardan ses alımı sağlanırken GPS”in bulunduğu üst kısımdan ses çıkışı sağlanıyor. SX230″da video çekimi için LED ekranın yanında pratik bir video butonu bulunuyor. Bu butonla menüden bağımsız bir noktadan tek tuşla, kolaylıkla video çekimine başlıyorsunuz. Video çekimi yapmak istediğiniz ani durumlar etkili bir hızlı buton.

 

 

GPS alıcısı sistemi bulunan ilk PowerShot modeli olan Canon SX230 HS”da enlem, boylam ve yükseklik değerlerini fotoğraflardaki EXIF başlıklarına etiketleyebilirsiniz. Bu görüntüleri daha sonra konum yakalama özelliği sayesinde SX230 HS üzerindeki haritalar üzerinde görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca çekim aralarındaki GPS güzergâhlarını kaydedebilirsiniz. Hangi lokasyonlarda fotoğraf çektiğinizi hatırlamak adına iyi bir kompakt fotoğraf makinesi GPS sistemi artısı. SD, SDHC, ya da SDXC kartları destekleyen SX230 HS, yüksek çözünürlüklü veya NTSC / PAL standart çözünürlükte kompozit videoların medya oynatıcılarda görüntülenebilmesi için mini HDMI bağlantı noktası ve USB 2.0 çıkışı içerir. Yapılan testte 220 auto-mode çekime kadar dayanabilen pil ömrüyle NB-5L lityum-ion şarj edilebilir pili iyi bir performans sonucu ortaya koydu.

www.canon.com.tr

Fiyat: 1099 TL
TASARIM: 4
KULLANIM: 5
PERFORMANS: 4
Puan: 87

Artılar:
+ Düşük ışıkta net çekim
+ HD Video performansı
+ 14x zum

Eksiler:
– Kısa pil ömrü

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here