Ana sayfa Donanım Canon’a EISA’dan 4 Ödül Birden

Canon’a EISA’dan 4 Ödül Birden

0

EISA, 2016-2017 yılı için CANON EOS 80D “Avrupa”nın DSLR Fotoğraf Makinesi”, EOS 1DX Mark II “Avrupa”nın Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinesi”, EF 35mm f/1.4L II USM “Avrupa”nın Profesyonel Lensi”, imagePrograf Pro-1000 ise “Avrupa”nın Fotoğraf Yazıcısı” unvanına layık gördü.

Avrupa”nın 20 ülkesindeki yaklaşık 50 prestijli derginin temsilcilerinden oluşan bir jüri heyetinin oy kullandığı EISA ödülleri, en geliştirilmiş teknoloji ile ayırt edici tasarımı ve arzu edilen özellikleri, son kullanıcılara özgün değerler sunarak birleştiren ürünleri takdir ediyor. ödül kazanan ürünlerin her biri lanse edildikleri günden itibaren son kullanıcılar tarafından hevesle karşılandı. 

 

Canon Europe Tüketici Görüntüleme Grubu ürün Pazarlama Direktörü olan Steve Marshall “Canon olarak fotoğrafçılığın deklanşöre basmakla bitmediğinin farkındayız ve gerek amatörlerin gerekse profesyonel kullanıcıların en iyi fotoğraflarını çekmelerine yardımcı olacak yüksek kaliteli ürünler üretmenin yeni yollarını bulmak için sürekli çabalıyoruz. İster çekim, ister baskı, depolama veya paylaşma olsun her bir unsurun önemi var.

Biz, bu aşamaların her birinin Canon kalitesiyle sunulmasına gayret ediyoruz. Aldığımız bu ödüllerin her biri öncü ürünler yaratmaya olan bağlılığımızı gösteriyor ve saygı değer EISA jüri heyetinin bizi bu yıl da ödüle layık görmesinden son derece gururluyuz.” diyerek ödüllerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

 

Canon EOS 80D: “Avrupa”nın DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon”un EOS 80D fotoğraf makinesi sıradan bir SLR değil. Canon pazara fotoğraf ve video için birçok yenilikçi işlevi barındıran bir fotoğraf makinesi sunmuş.

Kilit özellik, canlı görünüm ve video çekimi sırasında hızlı odaklanma yapılmasını sağlayan ve aynı zamanda yeni EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM kit lensleriyle çalışabilen yeni Güçlü Zum Adaptörü PZ-E1″nin de desteklediği Canon“un çift Piksel CMOS AF özelliği. AF de büyük oranda iyileştirilmiş, tam 45 çapraz tipte noktaya çıkartılmış ve yüksek çözünürlüklü değişken açılı LCD ile dokunmatik ekran işlemi yapmam mümkün.

Sonuncu, fakat bir o kadar da önemlisi EOS 80D sınıfının öncüsü bir görüntü kalitesine sahip.

 

Canon EOS-1DX Mark II: “Avrupa”nın Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinesi

Şimdiye kadar üretilmiş en hızlı DSLR olan Canon EOS-1D X Mark II, profesyonel spor fotoğrafçıları için ideal bir araç. Saniyede 14 hareketli konu görüntüsü çekebiliyor ki bu aksiyon fotoğrafçılığı için özellikle faydalı, etkileyici bir başarı.

Bir önceki modelle karşılaştırdığımızda Canon“un görüntü kalitesini kayda değer ölçüde artırdığını ve başta genişletici lenslerle kullanımda olmak üzere otomatik odaklanma kapasitesini iyileştirdiğini görüyoruz. Yüksek kaliteli 4K kayıt ve canlı görünüm modunda hızlı otomatik odaklanma ile video işlevi de çok daha iyi hale getirilmiş.

Sağlam gövdesini de hesaba katarsak tüm bu iyileştirmeler Canon EOS-1D X Mark II“yi kendinden önceki modellerden her açıdan çok daha iyi bir fotoğraf makinesi haline getiriyor. 

 

Canon EF 35mm f/1.4L II USM: “Avrupa”nın Profesyonel Lensi

Canon EF 35mm f/1.4L II USM heyecan uyandıran performans sunuyor: Bu lens pazarın en iyi 35mm lensi. Görüntü netliği f/1.4″te bile gerek merkezde gerekse kenarlarda inanılmaz ölçüde yüksek.

Canon ışık geçirimini artırmak için ışık lekelerini ve mercek parlamaları azaltan Alt Dalga Boyu Gövde Kaplaması (SWC) gibi kilit teknolojiler kullanıyor.

Ek olarak organik malzemeden üretilmiş olan bir Mavi Spektrum Refraktif (BR) lens, bir yazılım kullanarak düzeltmesi kesinlikle mümkün olmayan eksenel kromatik bozulmanın oldukça etkili bir şekilde giderilmesini sağlıyor. 9 ağızlı diyafram perdesi oldukça göz alıcı bir bulanıklık (bokeh) yaratıyor ve gövdedeki sızdırmazlık elemanı fotoğraf makinesini toza ve neme karşı koruyor. 

 

Canon imagePrograf Pro-1000: “Avrupa”nın Fotoğraf Yazıcısı

Canon”un imagePrograf Pro-1000 yazıcısı, mükemmel ışık haslığı [renk solmasına karşı direnç] ve uzun baskı ömrü dahil olası en iyi baskı kalitesinin sunulması için pigment mürekkeplerin kullanıldığı A2 boyuta özel bir fotoğraf yazıcısı.

Maksimum 2400x1200dpi”lık baskı çözünürlüğü ile bağımsız mat siyah ve fotoğraf siyahı dahil 12 mürekkep toneri kullanarak mürekkep, para ve zaman israfını önlüyor.

Hi Speed USB 2.0, Wi-Fi, Wi-Fi Pictbridge ve Ethernet gibi bağlantı seçenekleri sayesinde oldukça geniş bir cihaz çeşitliliğinden baskı alınmasını destekliyor. Canon imagePROGRAF PRO-1000“in gövde tasarımı Canon lensleri anımsatıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here