Ana sayfa Haber Çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır?

Çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır?

0
Çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır

Günün en az birkaç saatini geçirdiğimiz Instagram, birçok insan için vazgeçilmez konumda yer alıyor. İstenmeyen durumlarda hesaplar ise çalınabiliyor. Peki, çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır?

İlk olarak söylemek gerekir ki Instagram hesabınızı korumak için farklı seçenekler bulunuyor. Alınan tedbirlere rağmen yine de Instagram hesabınız çalındıysa, yapmanız gereken birkaç adım bulunuyor. Bu şekilde Instagram hesabınızı geri alabilirsiniz.

Çalınan Instagram Hesabı Geri Alma

Çeşitli kişilerce hesabınız hacklenip çalındıysa üzerine bir de mail adresiniz değiştirildiyse, Instagram tarafından bir e-posta alacaksınız. Başka bir işlem yapılmamışsa eğer “bu işlemi geri al” seçeneğinden mailinizi yeniden uygulama için geçerli adres haline getirip tekrar profilinize girip şifrenizi değiştirebilirsiniz. Eğer mail adresi dışında hesap şifreniz de değiştirilmişse, ya da e-posta adresini kaydedemiyorsanız farklı bir yol izlemeniz gerekiyor.

Öncelikle çalınan hesabınızı Instagram merkezine bildirin. Android işletim sistemlerine sahip telefonlarda uygulamayı açın, Log In komutu altındaki yardım al alternatifine tıklayın. Burada kullanıcı adınız, e-posta adresiniz veya telefon numaranızı yazabilirsiniz. Karşınıza 3 ayrı yol çıkacak. Zaten e-postanız değiştirildiyse mail gönder seçeneği devre dışı kalır. Telefon numarası üzerinden SMS isteyebilir, Facebook hesabınız sayesinde giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bunlar da olmazsa “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” seçeneğini aktif edebilirsiniz. iOS işletim sistemlerinde ise “Şifremi unuttum”a tıklayıp “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” seçeneğine tıklayın. Devamında gelecek olan adımları takip edin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here