Ana sayfa Haber Bilim İnsanları Güneş’i Karartmak İstiyor: Çılgın Proje

Bilim İnsanları Güneş’i Karartmak İstiyor: Çılgın Proje

0
bilim insanları Güneş'i karartmak

Küresel ısınma üzerine çalışan bilim insanları Güneş’i karartmak istiyor. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Bilimsel çalışmaların giderek daha da fazla artması ile birlikte bazı sorunlara hızlı çözüm bulmak kolaylaşıyor. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz küresel ısınma oldu. Bilim insanları küresel ısınmanın giderek daha fazla artmasını salgından çok daha tehlikeli olarak görüyor. 

Yine yapılan açıklamalarda, eğer bu hızla devam ederse çok kötü sonuçlara katlanmak zorunda kalacağımız ifade ediliyor. Peki gerçekten de küresel ısınma bahsedildiği kadar korkunç bir seviyede mi?

Bilim insanları Güneş’i karartmak için çalışmalara başladı

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, iklim değişikliğinin gerçekten de korkulan boyutlara ulaştığı söylendi. Ayrıca tehlikenin giderek daha da fazla arttığı ifade ediliyor.

bilim insanları Güneş'i karartmak

Küresel ısınma ile birlikte, öncelikle susuzluk en önemli tehdit olarak görülüyor. Yapılan araştırmalara göre su talebi 2050 yılına kadar %55 oranında artış gösterecek. Bu aslında beklenen bir durumdu. Birçok bilim insanı ve çevreci iklim değişikliğinin çok sert boyutlara ulaştığını belirtiyordu.

Küresel ısınmaya çözüm yine bilim insanlarından geldi. Güney Afrika üzerinden kükürt dioksit gazı salmayı planlıyorlar. Bu sayede Güneş’i karartacak ve etkilerini azaltacaklar. Her ne kadar bu yöntem etkili gibi görünse dahi yine de başka bazı problemlere neden olabilir.

Bilim insanları şu anda güneşin etkilerini azaltarak su kaynaklarını korumak istiyor. İşin açıkçası defansta olduğumuzu söyleyebiliriz. Sizce küresel ısınma ile mücadele etmek için ne tür önlemler alınabilir? Önerilerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here