Ana sayfa Ürün İnceleme BenQ PhotoVue SW270C Monitör İnceleme

BenQ PhotoVue SW270C Monitör İnceleme

Profesyonel fotoğrafçıları hedef alan yeni Benq PhotoVue SW270C monitörün detaylı incelemesi

0
Benq SW Monitör

BenQ’nun profesyonel fotoğrafçıları hedef alan yeni monitörü PhotoVue SW270C test merkezimizin bu ayki konuğu. Monitör ödüllü selefi SW2700PT’nin başarısını temel almış.

BenQ Uniformity Teknolojisi

Uçtan uca ultra ince çerçeveli yeni 27” 2K QHD PhotoVue SW270C, % 99 Adobe RGB, % 97 P3 ve % 100 sRGB renk kapsama alanı ile HDR içeriğini destekleyen çok başarılı bir netlik vadediyor. BenQ Uniformity Teknolojisi kullanan monitor, tüm ekranda yüzlerce alt bölgenin rengine ve parlaklığına titizlikle ince ayar yaparak fotoğraflar için gerçek renklere maksimum yaklaşan otantik ve tutarlı bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

BenQ PhotoVue SW270C SuperSpeed USB

Çalışılan mekandaki ortam aydınlatması monitörün renk doğruluğunu engelleyebilir. Bu nedenle tüm SW serisi fotoğrafçı monitörlerde en doğru renkleri sunmak için ekran parlamasının azalmasını sağlayan çıkarılabilir bir gölgeleme başlığı mevcut. Bu başlığın monitörün ekranında gerçekleşen renkleri doğru algılamak için çok faydalı olduğunu düşünüyoruz. PhotoVue SW270C kutusunda bulunan yeni tasarlanmış gölgeleme başlığı yatay yönde kullanılabiliyor.

Monitör çerçevelerinin kaplaması fotoğrafçının görüntüleme deneyimini etkileyebiliyor. Bu yüzden BenQ, ekranın doğruluğunu korumak için yansımayı en aza indiren çözümü bulmayı amaçlayan çeşitli kaplamalarla denemeler yapmış. Firma yaptığı yoğun araştırmalardan sonra, PhotoVue SW270C monitörün en uygun izleme deneyimini sağlaması için yüzeye nötr gri bir kaplama uygulamış. Kaplama değişikliklerine ek olarak, monitörün standı, çalışılan alanda daha fazla yer açmak için monitör çerçevesiyle uyumlu şık bir L şekilli boyun ile minimalist bir tarzda yeniden şekillendirilmiş.

BenQ PhotoVue SW270C

PhotoVue SW270C Kalibrasyon

Fotoğraf profesyonelleri için monitörün renk kalibrasyonu muhakkak ki büyük önem taşır.
Normalde, kalibrasyon yapmak için bilgisayarı ve monitörü bağlamak için iki kablo gerekir. Bir kablo ile kalibrasyon yapabilmek için PhotoVue SW270C‘nin USB-C bağlantısını kolayca kullanabiliyor. USB-C tasarımı, en yeni Thunderbolt3 / USB-C Mac ve Windows dizüstü bilgisayarlarla uyumlu yeni bir bağlantı seçeneği sunuyor. Video, ses, veri ve güç sağlamak için tek bir USB-C kablosu süreci daha kolay hale getiriyor.

BenQ PhotoVue SW270C Monitör

Yeni tasarlanan kısayol tuşu G2, kullanıcıya tercih ettikleri özelliklere göre kısayolları özelleştirmenin kolay yolunu sunuyor. 3 adet tek işlev tuşu ve bir döndürme tuşu ile kullanıcı bunları işyerinde en sık kullanılan üç özelliğe atayabiliyor. Kadran, fotoğrafçının OSD menüsünden hızlı bir şekilde geçmesini ve ekranın tercih edilen parlaklığını, kontrastını ve hacmini ayarlamasını kolaylaştırıyor. Kısayol tuşu kullanıcının iş verimliliğini ve üretkenliğini artırıyor.

BenQ’nun piyasaya çıkarttığı her yeni monitörde, renk üretimi, izleme konforu ve rahatlığı açısından daha fazla iyileştirme arayışını sürdürdüğüne şahit oluyoruz. Sonuç olarak, incelediğimiz PhotoVue SW270C’de bu düşüncemizi doğrular nitelikte.

BenQ PhotoVue SW270C Monitör

PhotoVue SW270C Özellikler

• 27 inç, 16: 9, 2560 x 1440 çözünürlük
•% 99 Adobe RGB,% 97 P3,% 100 sRGB
• 16 bit 3D LUT, ΔE ≤ 2
• Uniformity Teknolojisi
• Donanım Kalibrasyonlu Palette Master Element Kalibrasyon Yazılımı
• Yüksek Dinamik Aralık (HDR) içerik desteği
• Video Format Desteği
• 60W güç iletimli USB C Tipi giriş
• Bir ekranda çift renk alanını desteklemek için GamutDuo
• Gelişmiş Siyah Beyaz modu
• Kısayol Tuşu G2
• Pantone Validated * ve CalMAN Verified** Onaylı Renkler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here