Ana sayfa Makale Bebekleri olan Ebeveynlerin Hayatını Kolaylaştıran Teknolojiler

Bebekleri olan Ebeveynlerin Hayatını Kolaylaştıran Teknolojiler

Ebeveyn okurlarımız için en fonksiyonel bebek teknolojilerini tüm detayları ile derledik.

0

Bebeklerin, ebeveynlerine yaşattıkları heyecan inanılmaz. Bu duyguyu tatmak gerek. Elbette heyecanla birlikte sorumluluk duygusunun da en üst seviyeye taşınması var. Bu yönde insan hatasını ya da dispanserlere yakın olma gerekliliğini ortadan kaldırmaya aday cihazlar söz konusu. Harikulade bir şekilde yeni nesil startup’ların önemli bir kesimi bebeklere yönelik kreatif çözümler geliştiriyorlar.

Teknoloji, bebeklerin bakımına dair inovasyonun ilgi çekici örnekleri ile şaşırtmaya devam ediyor. Bizler de anne ve babalardan oluşan bir ekip olmanın doğal sonucu olarak son dönemin en fonksiyonel bebek teknolojilerini siz değerli ebeveyn okurlarımız için bir araya getirdik.

Owlet Smart Sock 2

Bebeklerin kalp atış hızı ve oksijen seviyesini bir çorap vasıtasıyla takip etmeye ne dersiniz? Owlet Smart Sock 2, akıllı telefon üzerinden yönetilebilir bir çift çorapla geliyor. Sensörlerin bulunduğu bu çoraplar, bebeğin genel sağlık durumunun izlenebilmesi için mükemmel bir pratiklik sağlıyor. 0-18 ay arası bebeklerde kullanılan teknolojik çözümde akıllı çorap kitinin kutu içeriğinde sensör, şarj kabloları ve baz istasyonu bulunuyor. İnternet üzerinden satın alınabileceğini belirtelim.

Snoo Smart Sleeper

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde uyuyabilmelerinin hem gelişimleri hem de ebeveynlerin refahı için önemi büyük. Araştırmalar bebeklerin genellikle sevdikleri ortamı bir türlü yakalayamadıkları için konforlu şekilde uyumadıklarını gösteriyor. Snoo Smart Sleeper, işte tam da bu semptoma odaklanıyor. Temelde sağa ve sola nazikçe hareket eden, bir nevi sallanan bir bebek yatağı vaat ediyor. Bebeklerin tam da ihtiyaç duyacağı ritimde hareket eden bu teknolojik yatak, onların çok daha huzurlu bir uyku çekmesini sağlıyor.

Withings Smart Kid Scale

Bebeklerin kilolarını olabilecek en akıllı şekilde ölçmeye ve analiz etmeye yarayan Withings Smart Kid Scale, mobil uygulama ile birlikte çalışıyor. Sistemin beşik kısmına yerleştirilen bebek, daha sonra ücretsiz Baby Companion uygulaması ile grafiklendiriliyor. Ardından da yaşıtlarıyla kıyaslamalar yapıyor. Aynı cinsiyet ve yaştaki bebeklerle karşılaştırma sonucunda ebeveynlere gelişimin ilerlemesine ilişkin fikir veriyor. Ek olarak beslenme düzeninin de kaydedilebildiği mobil uygulaması oldukça pratik.

Gro-hush

Bebekler sesleri sever. Evde bir türlü uyumayan, ancak otomobilde kısa bir seyahat sırasında ansızın dalıveren bebekleri duymuşsunuzdur. Sebebi hafif sallantı ve sestir. Özetle biraz gürültü onlar için paha biçilmez. Gro-hush, bebeklere rahimde geçirdikleri zamanları hatırlatan bir tür ‘yumuşacık’ kulaklık. Modern yaşamın stresinden uzakta her yere taşınabilen bu kulaklık, rahatlatıcı sesleri duyurarak etrafa mutluluk yayıyor.

Withings Smart Baby Monitor

Akıllı bebek kamerası, mobil cihazla eşleşip anlık görüntü aktarımı sağlıyor. Uzaktan izlemenin yanı sıra dinleme ve konuşma özelliği de sunan aygıt, aynı zamanda ışıklar kapatıldığında otomatik açılan kızılötesi modu her koşulda izlemeyi mümkün kılıyor. Örneğin dışardasınız ve bebeğinizin uyandığın kamerasından gördünüz ona sesli olarak ninni söyleyebilirsiniz. Bu kadarla sınırlı da değil, gece ışığını açma, odadaki nem düzeyini görme, otomatik ses kaydı dinletme gibi özelliklere de sahip son derece gelişmiş bir kamera.

Tommee Tippee Perfect Prep machine

Biberon teknolojileri desek… Evet yanlış duymadınız teknolojinin sirayet ettiği alanlardan biri de biberonlar. Tommee Tippee Perfect Prep machine, iki dakikadan kısa sürede mükemmel biberon şişesi sıcaklığını oluşturmak için üretilmiş inovatif bir çözüm. Buhar kullanarak sağladığı sıcaklık, aynı zamanda sterilizasyon da sağlıyor. Basit kullanmı sayesinde yapmanız gereken tek şey haznesini içme suyuyla doldurmak ve programlamak. Ardından istediğiniz saatte hazır.

Nuna Leaf Curv

Bu listedeki en yüksek teknolojili ürün olmayabilir ancak hayatı kolaylaştırdığı kesin. Nuna Leaf Curv, kompakt boyutu sayesinde her yere sığabilen bir uyku koltuğu. Bir yandan diğer yana hafifçe sallanan bebek koltuğu, böylelikle uykuyu getirmek için ideal çözüm anlam taşıyor. Üstelik özelleştirilebiliyor, çelik taban ya da farklı eklemeler yapılabiliyor. Farklı renklerde satın alınabileceğini de hatırlatalım.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here