Ana sayfa Haber Battlefield 2042 oyunu tanıtıldı

Battlefield 2042 oyunu tanıtıldı

Battlefield 2042, Ekim ayında gelen çok oyunculu bir savaş oyunudur. Bir sonraki Battlefield, 128 oyuncu için küresel, fütüristik bir savaş ortaya çıkarıyor.

0

DICE‘ın Battlefield serisi, 22 Ekim’de Battlefield 2042 ile yakın geleceğe geri dönecek. Geliştiricinin en yeni nişancı oyunu, fütüristik savaş silahları sayesinde daha büyük bir ölçekte aynı “sadece Battlefield anlarını” vaat ediyor. Kasırgalar ve kum fırtınaları gibi yıkıcı hava koşulları oyunda yer alıyor. Ayrıca aynı anda 128 oyuncuya kadar destekleyen devasa haritalar mevcuttur.

Battlefield 2042, 128 oyuncu sayısını destekleyecek PlayStation 5, Windows PC ve Xbox Series X için inşa ediliyor. Ayrıca son nesil konsollar maksimum 64 oyuncuya çıkar. Odak noktası çok oyunculudur; DICE genel menajeri Oskar Gabrielson geçen hafta oyunun bir ön izlemesinde bu sefer geleneksel bir tek oyunculu kampanya olmadığını söyledi. Hatta bunun yerine DICE, anlatısını Battlefield 2042’nin canlı hizmeti ve sezonluk içeriği aracılığıyla zaman içinde gösterecek.


İlginizi Çekebilir: Battlefield 6 oyununun çıkış tarihi belli oldu


BATTLEFIELD 2042 OYUNUNDA NELER BULACAKSINIZ?

Battlefield 2042 dünyası acımasız. Yükselen deniz seviyeleri, çevresel çöküş ve ekonomik kargaşa ulusları paramparça etti. Ayrıca ordularını dağıttı. Battlefield’ın pazarlama ve anlatısında vatansız askerler, “No-Pats”, ülke için değil, gezegenin kurtuluşu ve kendini koruma için savaşır. Ayrıca Battlefield 2042 savaşları tüm dünyaya yayılıyor. Güney Kore, Hindistan, Singapur, Katar, Antarktika. Her savaş, bölge, kaynaklar veya teknoloji için bir savaştır.

En azından gelecek de eğlenceli görünüyor. Oyuncular, DICE’ın I. Dünya Savaşı (Battlefield 1) ve II. Buna Boston Dynamics tarzı dörtlü robotlar, insansız hava araçları, kanat takımları ve fütüristik tanklar ve savaş uçakları dahildir.

Tüm bu savaş silahları, devasa haritalar ve evet, kaosa neden olan kasırgalar var. Ayrıca oyunun çok oyunculu sanal alanında yalnızca Battlefield’da olan anların oluşmasına katkısı olacak.

ALL-OUT WARFARE İÇİN 2 OYUN TÜRÜ

DICE, Battlefield 2042 için en az üç çok oyunculu deneyim vaat ediyor. İlki, All-Out Warfare, yalnızca daha büyük haritalar ve daha yüksek oyuncu sayılarıyla güçlendirilmiş klasik Battlefield oyunudur. DICE, All-Out Warfare için iki oyun türü duyurdu:

1- Conquest, iki takımın “çeşitli hız” hedefleyen bir oyun alanı ve çok sayıda oyuncunun çarpıştığı bölümdür. Ayrıca kaosa neden olduğu anlar avantaj elde etmek için savaşıyor.

2- Atılım, bir takımın saldırırken diğerinin savunma yaptığı daha rehberli bir mod. Oyuncular haritadaki noktaları ele geçirmek için savaşırlar. DICE bol aksiyon ve kaotik Battlefield anları vaat eder.

4 UZMAN SINIFI ORTAYA ÇIKTI

Battlefield 2042, oyuncuları oyunun sınıf versiyonu olan “Uzmanlar” olarak savaşa gönderecek. DICE, piyasaya sürüldüğünde 10 sınıf vaat ediyor. Sezonluk sürümlerde daha fazlası gelecek. Şimdiye kadar dört “Uzman” ortaya çıktı:

– Casper, hedefleri tespit eden ve EMP dartları atan bir keşif uçağı aygıtı kullanarak istihbarat sağlayabilen ve düşmanlarını bozguna uğratabilen bir keşif sınıfı uzmanı. Hareket Sensörü özelliği, Casper’ın çevresinden haberdar olmasına yardımcı olur. Yakındaki düşmanları HUD’da gösterir. Bu da DICE’ın keskin nişancılık sırasında “harika” olduğunu söyler.

– DICE, saldırı türü uzmanı Webster Mackay’ın bir cephe savaşçısı olduğunu söyledi. Konumlandırmaya yardımcı olan bir kıskaçlı tabanca aygıtı ve nişan alırken daha hızlı hareket etmesini sağlayan çevik özelliği sayesinde hareketlidir.

– Bir destek sınıfı Uzmanı olan Maria Falck, yetkin bir şifacıdır. Savaş Cerrahı özelliği, diğer uzmanların sağlıklarının bir kısmına kıyasla, takım arkadaşlarını tam sağlığa geri döndürebilir.

– Boris, bölgeleri kilitlemek ve pozisyonları artırmak için teknolojiyi kullanan bir mühendis. Nöbetçi taret aygıtı ekstra ateş gücü sunar. Nöbetçi Operatör özelliği bu nöbet sistemini güçlendirerek hedefleri daha hızlı ele geçirir.

Oyuncular, Battlefield 2042’nin savaş geçişinde yeni uzmanlara, yeni silahlara, yeni konumlara ve yeni kozmetiklere erişecek. DICE, hem ücretsiz hem de premium katmanlarda her içerik sezonu için bir içerik olacak. Geliştiricinin şimdiden dört sezonu planlamış durumda.

İŞTE OYUNUN FİYATI

Battlefield hayranları, Temmuz ayında yapılacak ve yalnızca davetlilerin katılacağı teknik bir test sırasında oyunun devasa çok oyunculu oyununun tadına varacaklar. Ayrıca DICE, yılın ilerleyen zamanlarında Battlefield 2042 ile oyunun Hazard Zone modu için açık beta da dahil olmak üzere daha fazla ön sürüm fırsatı vaat ediyor. Bununla birlikte DICE, ön sipariş veren oyuncuların bu açık betaya erken erişim elde edeceklerini söyledi.

Battlefield 2042, PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One’da 59.99 dolara mal olacak. Ayrıca PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümlerinin fiyatı 69,99 ABD dolarıdır.

Oyun hakkında daha fazla bilgi 22 Temmuz’da EA Play Live’da.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here