Ana sayfa Haber Banka Soygununda Jump Elektrikli Scooter Kullanıldı

Banka Soygununda Jump Elektrikli Scooter Kullanıldı

0

Elektrikli scooter, suç mahallinden kaçmake isteyen banka soyguncusu için tercih edilen araç olmak üzere mi ? Son zamanlarda Teksas’taki iddia edilen bir soygundan sonra olanlara bakılırsa, muhtemelen bu pek mümkün değil.

Banka Soygununda 2. Kez Elektrikli Scooter Kullanıldı

Luca P. Mangiarano adında 19 yaşındaki bir erkek şüphelinin Austin’deki bir bankaya girdiği ve nakit para vermesini talep eden veznedara bir not bıraktığı bildirildi. Parayı aldıktan sonra Mangiarano’nun, Uber’in sahibi olduğu bir scooter şirketi olan Jump tarafından işletilen elektrikli bir scooter üzerinde olay yerinden kaçtığı söyleniyor.

Bu hizmeti kullanmaya başlamadan önce, ödeme ayrıntılarını girmek zorundasınız. Yerel basında çıkan haberlere göre; polisler soruşturmaya, şüpheli tarafından elektrikli scooter üzerindeki bankadan uzaklaştığı kameralarla başlandı. İddia edilen suç Aralık 2018’de gerçekleşti ve geçen hafta Mangiarano, ikinci derece bir suç olarak sınıflandırılan tehdit nedeniyle soygunla suçlandı.

Tuhaf bir şekilde, bu bir kaçış aracı olarak kullanılan bir kiralık scooterın ilk bildirilen durumu değil. Bu tür servislerin giderek artan şekilde yaygınlaşmasına neden olabilecek bir gelişme. Örneğin, bir elektrikli scooter’ın daha Eylül 2018’de Hindistan’da bir suç mahallinden kaçan hırsız tarafından kullanıldığı bildirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here