Ana sayfa Donanım Bang & Olufsen Form 2

Bang & Olufsen Form 2

0

Kulağınızdaki müziğin en sanatsal hali…
 

Bazı markalar vardır, işlevsellik ve teknolojinin yüzde 50 tasarımın da kalan yüzde 50″lik “satın alma aşamasını” etkilediği. İkonik tasarımları ile adeta birer sanat abidesi algısını bırakırlar zihinlerde bu tür aygıtlar. İşte Bang & Olufsen”de bu türe dair her şeyi kapsayan markaların başında gelir. Danimarkalı teknoloji üreticisinin gerek segment açısından üst düzey otomobiller, gerek sanatsal bir tarza sahip evler ve gerekse görsel temanın ağır bastığı bir bakış açısını kendinde barındıran kişilere özgü ilginç aygıtları söz konusudur. Bu aygıtlardan biri de Form 2 model adını alan kulaklık.
 

 
Bu Airplay ve DLNA özellikli kablolu kulaklık modelinin bazı doğa üstü güçleri de bulunuyor, örneğin; dünyanın en önemli sanat müzelerinden biri olan New York Modern Sanatlar Müzesi Koleksiyonu”ndaki parçalardan biri durumunda Form 2. Kulak üzeri tasarımlı ve klasik bir tasarımda “çarpıcı” unsurları da barındırmayı başarıyor. Dörtgen biçimli kutusunda kulaklık görseli kutu üzerinde çapraz şekilde konumlanmış. Kutuyu açtığınızda dönüşebilir naylon bir torba içinden kulaklığı çıkarıyorsunuz. Deri gibi bir kılıf yok yani. 3.5mm kulaklık arabirimi ile aliminyum malzemeden meydana getirilmiş kulaklık bir hayli de hafif; 86 gram ağırlığında. Ayrıca kutu içeriğinde 3.5mm”yi ucuna bağlayarak kullanım için 2.5mm sürücü de yer alıyor. Böylelikle kulaklığı bir amplifikatör”le dahi kullanabilirsiniz. Kulaklık yastıkları hem dikey hem yatay yönde ayarlanabiliyor. Siyah, beyaz, turuncu, sarı ve kırmızı renk alternatifleri barındıran kulaklıkların üzerindeki B&O logosu da aygıtın çekiciliğine ayrı bir destek sağlıyor. Sonuç olarak satın alma anındaki renk seçim aşamasını da oldukça zor bir hale getiriyor Bang & Olufsen Form 2.

 

Kablosuz kulaklık, kendini dışarı atmak isteyenler için olduğu kadar ev içinde de yüksek performans meraklılarının hizmetinde. Komşuları rahatsız etmeden müzik dinlemeyi tercih eden ince ruhlu kişiler için ideal. Kulaklık yastığı 4.3cm uzunluğunda ve kulaklarınızı tam olarak kapatmayı başarıyor. Bunun yanında yarı aralıklı bir yapıya sahip, böylelikle dünyayla da iletişiminiz kopmuyor. Frekans aralığı 40-20,000Hz aralığında. Dinamik sürücüleri ile dinleyicisine doğal ve berrak bir ses sunmayı başarıyor. Orta baslarda hassas bir performasn sunarken; derin bas ve yüksek frekans aralığı ise değinilmesi gereken diğer hususlar elbette. Gerçek ve iyi tanımlanmış bir ses verdiğini belirtmek gerekiyor. 
 

 
Hemen her akıllı telefon, tablet, Mac, PC ya da medya player”dan Airplay ve DLNA ile Bang & Olufsen Form 2″ye bağlanabiliyor ve evinizdeki ya da hareket halindeyken dijital sesleri o kulaklarınızdayken yüksek performansta yaşayabiliyorsunuz. Fiyatı da Danimarkalı ünlü ses teknolojileri üreticisinin benzersiz ürünlerine erişimi zorlu hale getirmeyecek düzeyde.
www.bang-olufsen.com

Puan:96
Fiyatı: 450 TL
Artıları: DLNA desteği, tasarım, uygun fiyat
Eksileri:

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here