Ana sayfa Haber Baldur’s Gate 3 erken erişime açıldı

Baldur’s Gate 3 erken erişime açıldı

Eski usul bir RPG klasiği geri dönüyor. Baldur's Gate 3 erken erişime açıldı. 6 Ekim 2020 tarihli sürüm yalnızca Baldur's Gate 3'ün Erken Erişim sürümü için geçerlidir.

0

Baldur’s Gate 3 erken erişim 6 Ekim’de saat 19:00’da başladı. Özel bir ön seçim veya özel bir kayıt süreci yoktur. Oyunu Steam’den satın aldıktan sonra indirebilirsiniz. O andan itibaren Erken Erişimi dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Sürüm, piyasaya sürülene kadar olan aylarda tekrar tekrar güncellenecektir.

BALDUR’S GATE 3’ÜN FİYATI

Baldur’s Gate 3’ün erken erişiminin ne kadar süreceği henüz kesinleşmedi. Ancak oyunun tamamını almamız için bir yıl daha geçmesi gerekebilir. Bu süre zarfında Baldur’s Gate 3’te çok şey değişebilir ve gelişebilir. Oyunun Türkiye fiyatı Steam‘de 249 TL olarak görünmektedir.

HUAWEI MATEBOOK X TÜRKİYE’DE ÖN SİPARİŞTE

BU ÖZELLİKLERİ BALDUR’S GATE 3’ÜN ERKEN ERİŞİMİNDE ALIRSINIZ

Baldur’s Gate 3’ün büyük bir rol yapma oyunu olması gerekiyordu. Oyun Direktörü Swen Vincke, yeni rol yapma oyununun sayılar ve olasılıklar açısından Original Sin 2’yi geçeceğini tekrar tekrar vurguluyor. Ve bu zaten çok kapsamlı bir rol oyunuydu. Erken Erişim’de ise pek çok taviz beklemeniz gerekir. 249 TL vereceğiniz oyun için hangi özellikleri edindiğinizi doğrudan sürümde öğrenebilirsiniz:

Kendi kahramanınızı oluşturun: Tam başlangıçta erken erişimdeki karakter düzenleyicide kahramanınızı oluşturmanız gerekir. Bir arka plan, bir insan, bir sınıf seçiyorsunuz ve görünümü belirliyorsunuz. Ayrıca kendi özniteliklerinizi de ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, oyun aynı zamanda sınıfınız için olası bir dağıtım öneriyor. En önemli özelliği bir yıldızla işaretliyor. Oynanabilir ırklar; insanlar, cüceler, Elfler, Yarı Elfler, Drow, Githyanki ve Tieflinglerdir. Yine her insan yaklaşık iki ila üç alt türe sahip (örneğin yüksek elfler ve orman elfleri).

OYUNDAKİ BU ÖZELLİK ANLAŞILMADI

Bir sevgili oluşturun: Biraz şaşırtıcı bir şekilde, yalnızca kendi kahramanınızı değil, aynı zamanda kahramanınızın büyük olasılıkla hayal edeceği bir karakter de oluşturabilirsiniz. Bu karakterin hiçbir yeteneği yoktur ve sadece onun görünümünü siz belirlersiniz. Bunun hangi amaca hizmet ettiği hala bilinmemektedir. Açıkçası bir rüya figürü olarak etki gösterecek.

İlk bölüm: Baldur’s Gate 3 erken erişim, hikayenin ilk bölümü ile sınırlıdır. Yani sadece bitmemiş bir versiyon değil, aynı zamanda çok daha kısa bir versiyon da elde edersiniz. Ancak saçma bir şekilde, bu kısaltılmış versiyon, bitmiş bir oyundan daha uzun. İlk koşunuzda yaklaşık 25 saat geçirebilirsiniz. Ana göreviniz, aklınızdan bir larvayı bulup çıkarabilecek bir şifacı aramaktır. Bu, kahramanınızın yetkin doktorların nadiren ortaya çıktığı bir vahşi doğada en başta düştüğü gerçeğiyle daha da zorlaşıyor.

Sınıflar ve Beceriler: Erken erişimde toplam altı sınıf arasından seçim yapabilirsiniz. Her biri farklı bir oyun stili, beceriler ve alt sınıflar sunar. Dövüşçüler yakın veya uzun menzilli dövüşte mücadele eder, büyücüler büyük bir büyü cephaneliğine sahiptir. Kötü adamlar kilitleri alır ve pusulardan zarar verir. Korucular hayvanları yanlarına alabilir ve sınırlı büyülü güçlere sahip olabilir. Din adamları şifacıdır ve hala tanrılarını memnun edecek büyülere sahiptir. Büyücülerin her zaman kullanabilecekleri sınırlı büyüleri vardır.

Tamamlayıcı: Erken erişimde beş farklı tamamlayıcı ekleyebilir veya onları orada bırakabilirsiniz. Her refakatçinin kendi sınıfı vardır. Astarion bir kötü adam, Gale bir büyücü, Lae’zel bir savaşçı, Shadowheart bir din adamı ve Wyl bir büyücü. Sadece bekçi yok. Yoldaşların kendi görevleri vardır ve herkesi özgürce seviyelendirebilirsiniz. Sınıflar sabittir, ancak bazılarında ilerledikten sonra alt sınıfı ayarlayabilir. Ardından elf Astarion’u sihirli güçlere sahip gizli bir kötü adam haline getirebilirsiniz.

BALDUR’S GATE 3 EN İYİ 10’A GİRDİ

Baldur’s Gate 3 dün gece Erken Erişim’de çıktı ve görünüşe göre başlangıç ​​oldukça başarılı oldu. Larian Studios’un yeni RPG’si, Steam’deki en popüler 10 oyun arasına girdi.

Sadece Steam’de en yüksek oyuncu sayısı 73.9 bin kişiydi ve 193 binden fazla izleyici aynı anda Twitch üzerinden oyunun yayınlarını izledi. Proje, oyunculardan çok olumlu geri bildirimler aldı.

Ayrıca Baldur’s Gate 3’ün satışlarının başlamasının ardından Steam’de yaşanan ağırlık da çalışmaya başladı. Bu iki gerçeğin birbiriyle ilişkili olup olmadığı henüz belli değil. Ancak geliştiriciler kullanıcılara oyuna gösterdikleri ilgi için teşekkür ettiler.

Baldur’s Gate 3, Larian Studios’tan yepyeni bir RPG. Geliştiricilere göre, başlangıçta kullanıcılar yaklaşık 25 saat içerik alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here