Ana sayfa Donanım Güncel Bal Arıları İçin Özel Teknoloji Geliştirildi

Bal Arıları İçin Özel Teknoloji Geliştirildi

0

Arılar insan medeniyetinin önemli bir parçasıdır. Onlar olmasaydı, mahsullerimizin birçoğu büyümek için ihtiyaç duydukları tozlaşmayı elde edemezdi ve dünyanın büyüyen nüfusunu beslemek için çok daha zor zamanlar geçirirdik. Fakat arıların bir sorunu var. Aslında çoklu problemler. Ancak son dönemlerde geliştirilen özel teknolojiler sayesinde; arılar da tüm bu problemlerden kurtulabilecek

Arı Kovanları Parazitlere Karşı Çok daha korunaklı Olacak ?

Varroa akarları, arıların kendisinden marjinal olarak daha küçüktür. Yarım düzine greyfurt büyüklüğünde parazitin size yapışmasını, yağ hücrelerini emmesini ve RNA virüslerini vücudunuza transfer etmesini ve bunun genetik deformasyonlara neden olabileceğini hayal edin. Varroa istilasına uğramış bir kovanda yaşayan bir arı olmak böyle bir şey.

Akarlar bağlandıktan sonra; kovanlarını da tahrip etmeden, enfekte olmuş kolonileri karantinaya koymadan ve mevsimsel tozlaşma rutinlerini geciktirmeden ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır. Pestisitler yardımcı olabilir, ancak uygulanması pahalı ve zor olmasının yanı sıra, akarlar bazen onlara karşı dirençli hale gelebilir.

Tabii ki tek dezavantajı bu yüksek teknolojili kovanların ucuza gelmemeleri. Cocoon’un yaratıcılarına göre; kovanlar 2019’un sonunda piyasaya girdiklerinde her biri 950 dolar civarında bir yerde perakende satış yapacaklar.

Bu fahiş fiyat etiketi muhtemelen endüstriyel arıcılar için bir indirim olacak. Bu tarz parazitlerin yok edilmesinde, yüksek teknolojili kovanlar çok ciddi bir yere sahip olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here