Ana sayfa Haber AT & T 5G ağı bu yılın ilerleyen günlerinde hızlanacak

AT & T 5G ağı bu yılın ilerleyen günlerinde hızlanacak

5G iyileştirmeleri geliyor, ancak AT & T'nin konuşlandırılması bazı rakipleri kadar hızlı olmayacak.

0

AT & T 5G ağı, yeni kablosuz spektrumunun bir kısmının eklenmesiyle bu yılın sonlarında bir güçlenmeye başlayacak. Taşıyıcı, Cuma günkü analist etkinliğinde, son rekor kıran FCC açık artırmasında 27,4 milyar dolarlık ek orta bant hava dalgası satın aldığını detaylandırdı.

Şirket, 2021’in sonunda satın aldığı spektrumun ilk yarısını dağıtmaya başlayacağını, 2022’nin sonunda 70 ila 75 milyon kişiyi kapsayacağını ve 2023’ün “başlarında” 100 milyondan fazla kişiye ulaşacağını açıkladı.

Google geliştiriciler için Wear OS müjdesini duyurdu

C-bandı olarak bilinen orta bant spektrumu, kablosuz endüstrisi tarafından mevcut, daha geniş aralıklı düşük bantlı ağlardan daha hızlı 5G performansı sunarken, daha hızlı milimetrik dalga 5G’den daha geniş alanları kapsayan anahtar bir teknoloji olarak görülmüştür.

AT & T 5G AĞI 100 MİLYON İNSANI KAPSAMAYI PLANLIYOR

Çarşamba günü kendi analist etkinliğinde Verizon, bu yeni spektrumun saniyede 1 gigabitlik en yüksek indirme hızları sunmasına izin vereceğini söyledi. En çok C bandına harcayan ülkenin en büyük taşıyıcısı, bu yılın sonlarında yelpazeyi daha agresif bir şekilde yaymayı planlıyor ve önümüzdeki Mart ayına kadar 100 milyon insanı kapsamayı planladığını söyledi.

AT&T, Cuma günkü sunumu sırasında herhangi bir hız sözü vermedi ve kullanıcıların 5G’nin yeni tadına erişmek için belirli sınırsız planları olması gerekip gerekmediğini söylemedi.

Etkinliğin ardından yapılan bir basın açıklamasında taşıyıcı, bu ayın sonlarında tüm tüketici sınırsız planlarına 5G erişimini genişleteceğini duyurdu. Şirket daha önce 5G’yi yalnızca en yeni Başlangıç, Ekstra ve Elit sınırsız teklifleriyle sınırlandırmıştı.

AT & T’nin teknoloji operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Chris Sambar, CNET’e – Verizon gibi – AT & T’nin iPhone 12 ve Galaxy S21 cihazlarının, Netgear Nighthawk 5G Mobile Hotspot Pro’da olduğu gibi halihazırda C-band ağı için destek içerdiğini söylüyor. Taşıyıcının gelecekte satacağı diğer 5G telefonlar da benzer şekilde yeni spektrum ile çalışacak.

Operatör CNET’e Verizon’dan farklı olarak, AT & T’nin Google Pixel 5 sürümünün C-bandı sürümüyle çalışacağını söyledi. Bir sözcü yaptığı açıklamada, ağında 5G cihazları olan mevcut AT&T kullanıcıları söz konusu olduğunda “bunların% 70’inden fazlasının C-bandı özellikli cihazlarda olduğunu” söylüyor.

Haberler, FCC açık artırmasının ardından ABD taşıyıcı analisti etkinliklerinin üçüncü gününde geldi. Perşembe günü T-Mobile, 5G iyileştirmelerini ve Sprint kullanıcılarının T-Mobile planlarına geçişini detaylandıran ve Ev İnternet geniş bant hizmetinin yakında piyasaya çıkmasını sağlayan işinin durumu hakkında bir güncelleme yaptı.

AT & T’den Sambar, rakipleri gibi kablosuz operatörün de bu yılın sonlarında tüketiciler için kendi kablosuz ev geniş bant teklifini başlatacağını söylüyor. Ayrıntılara girmeyecek olsa da, mevcut 4G LTE ve 5G spektrumunun yanı sıra yeni satın alınan C-band holdinglerinin bir kombinasyonunu kullanacağını söyledi.

Kablosuz haberlere ek olarak AT&T, Cuma günü, “90’dan fazla metro bölgesinde” 3 milyon yeni fiber lokasyonunun eklenmesiyle ev geniş bant ayak izini genişleteceğini duyurdu. Ayrıca, HBO Max’in daha ucuz, reklam destekli bir sürümünün, yayın hizmetinin uluslararası genişlemesinin yanı sıra Haziran ayında ABD’ye ulaşacağını da ortaya çıkardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here