Ana sayfa Ürün İnceleme Asus ZenBook Pro Duo

Asus ZenBook Pro Duo

Kreatif işler yapanlar için ideal bir performans sunmayı başaran Asus ZenBook Pro Duo video editörlere, fotoğrafçılara, 3D animatörlere ve yazılımcılara hitap ediyor.

0

Dizüstü bilgisayar alanında son dönemde yenilikçi ürünler ile karşımıza çıkan Asus, son olarak ScreenPad Plus çift ekran deneyimini farklılaştırdığı ZenBook Pro Duo ile adından söz ettiriyor. Kısa bir süre önce ZenBook Pro 14 modelini piyasaya süren Asus ZenBook ailesine yeni bir model daha ekledi. ScreenPad kullanımının standart hale geldiği seride ZenBook Pro Duo bunu bir adım daha öteye taşıyarak özel bir ürün ortaya çıkarmayı başarıyor.

Kreatif işler yapanlar için ideal bir performans sunmayı başaran Asus ZenBook Pro Duo video editörlere, fotoğrafçılara, 3D animatörlere ve yazılımcılara hitap eden üst düzey bir cihaz. Elbette zarif tasarımı, üst düzey performansı ve eğlence desteğiyle cihaz tüm kullanıcıların beğenisini kazanabilecek düzeyde.

Son dönemde popüler olmaya başlayan çift ekranlı laptoplara Zenbook Pro Duo güzel bir örnek. Tasarımı ve kullanım özellikleri ile son dönemin ezber bozan dizüstü bilgisayarları arasında yer alan ZenBook Pro Duo’da ekranın altında yer alan klavye bölümünün tasarımının değişmesiyle ikinci bir büyük ekran bulunuyor. İkinci ekranın adına ScrrenPad Plus adı verilmiş. Bu ekran 3840 x 1100 piksel çözünürlük sağlarken, 4K çözünürlüğünde ve dokunmatik yapıda.

Cihazın ana ekranı ise 15.6 inç büyüklüğünde, 4K UHD OLED panel. Dokunmatik yapıda sunulan ana ekranda HDR desteği debulınurken, DCI-P3 renk gamutunun yüzde 100’ünü, sRGB renk gamutunun ise yüzde 133’ünü kapsaması sayesinde profesyonel kullanımlar için üst düzey performans veriyor. Ekran ayrıca NanoEdge olarak adlandırılan, ince çerçevelere ve yüzde 89 ekran gövde oranına sahip.

Asus’un geliştirmeye büyük önem verdiği ScreenPad Plus sayesinde cihazın tüm kullanımına ek özellikler eklenebiliyor. Profesyoneller için video düzenlemeler anında ana ekranda montajlanan video yer alırken, ScreenPad ekranında ise montajlama araçlarına erişebiliyor. Bu senaryolar fotoğraf düzenleme ve 3D animasyon gibi çalışmalarda da kullanılabiliyor.

Öte yandan son yıllarda popüler olan oyun yayını yapanlar için ana ekranda tam boyutta oyun oynanırken, ikinci ekranda ise canlı yayın akışına ve yorumlara erişmek mümkün oluyor. Yazılımcılar için de ana ekran boyutunun yetmediği anlarda ekran görüntüsü tek tuşla ScreenPad Plus ekranına kaydırılabiliyor.

Tasarımı ve ikinci ekranı ile kendine hayran bırakan ZenBook Pro Duo teknik özellikleri ile de güçlü bir cihaz. Intel 9. nesil ailesinden Core i7-9750H işlemci gücüne sahip olan cihaz Turbo Boost ile 4.5 GHz frekansa erişebiliyor.

MacBook Pro 15’ten yüzde 43 daha fazla performans sağlayabilen cihaz 16 GB RAM ve 512 GB depolama kapasitesinde. Ekran kartı tarafında ise 6 GB kapasiteli NVIDIA GeForce RTX 2060 bulunuyor.

Artıları:

   • “Farklı” ve premium tasarım
   • ScreenPad Plus ile çeşitli kullanım
   • 4K OLED dokunmatik ekran
   • 802.11ax Wi-Fi desteği
   • ErgoLift menteşe tasarımı
   • Kullanıcı deneyimi

Eksileri

   • Ethernet ve SD kart yok
   • Yüksek fiyat

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here